Спеціальні потреби

Обіцяти неможливе – під таким гаслом пройде передвиборча кампанія 2012, попереджають експерти


Політичні сили не будуть пропонувати нових підходів до вирішення проблем, натомість на всі сторони роздаватимуть обіцянки про покращення життя «вже завтра», які, за словами експертів, у більшості випадків суперечливі й просто неможливі для втілення.

«Популізм – це найбільша спокуса, до якої будуть вдаватися всі, незалежно від політичної сили, до якої вони належать», – сказав Голосу Америки політичний експерт Євген Магда. «Ми будемо їсти ту саму кашу, яка вже неодноразово пережована. Влада буде обіцяти стабільність і говоритиме, що ми ідемо правильним шляхом і все буде добре, а опозиція буде обіцяти, що все буде, як при Ющенку, тільки краще».

Тому суспільству потрібні знання, щоб вони могли відрізняти брехню від правди, щоб вони не вірили, якщо просто замінити політиків, то вони запустять руку в засіки батьківщини і все роздадуть. Якщо бюджет пустий, то ви змінюйте хоч всіх по списку, але бюджет не наповниться».
Тому суспільству потрібні знання, щоб вони могли відрізняти брехню від правди, щоб вони не вірили, якщо просто замінити політиків, то вони запустять руку в засіки батьківщини і все роздадуть. Якщо бюджет пустий, то ви змінюйте хоч всіх по списку, але бюджет не наповниться.
Ростислав Іщенко

Чи не єдиною гарною новиною, яку прогнозують експерти напередодні виборів, стало те, що курс гривні буде стабільним, принаймні наступні три місяці. Це пов’язано з тим, що вже зараз в Україну починають текти гроші з офшорів. Всього, за підрахунками економістів, для виборів у країну буде закачано близько півтора мільярда доларів. Які запаси грошей будуть у листопаді, поки невідомо, але експерти переконують, що реалізувати соціальні обіцянки політиків точно не буде за що.

«Все, що стосується підвищення зарплат, пенсій, тарифних планів – щодо цього масово будуть роздаватися заяви, які не відповідають сучасним реаліям, у яких знаходиться світова та національна економіки», – сказав виконавчий директор Міжнародного фонду Блейзера Олег Устенко.

Обіцянки про підвищення пенсій до 500 доларів на місяць неможливо виконати, і далі така можливість не з’явиться, попереджають економісти. Вже кілька міжнародних фінансових установ попередили, що рівень світової турбулентності підвищується, як результат підвищується ризик світової економічної кризи вже в 2013 році. Оскільки українська економіка отримує половину свого ВВП завдяки експорту, то коли іде погіршення світової економічної ситуації – економічний ріст в Україні виключений.

Експерти попереджають і про нереальність обіцянок про співробітництво з Міжнародним валютним фондом за умови, якщо фонд дасть гроші на окремі програми, як, наприклад, машинобудування.

«Це або викривлення інформації, або незнання, тому що такий вид фінансування не відповідає мандату МВФ», – сказав Устенко.

Серед інших обіцянок, до яких вдаватимуться українські політики, будуть плани про швидкі інтеграційні процеси з Російською Федерацією, через членство у Митному союзі, та ЄС. Це експерти називають взаємовиключними шляхами розвитку.

Не менш серйозно уже лунають пропозиції учасників передвиборчих перегонів, пов’язані з банківським сектором. Переважно вони стосуються націоналізації усіх або частини банків; надання молоді кредитів під 2% річних, а представникам сільського господарства – взагалі безкоштовно позичати гроші.

«В обіцянках політиків нічого не зміниться, проте це будуть тільки обіцянки, адже, щоб втілити це, просто бажання замало, потрібні серйозні реформи», – сказав Голосу Америки президент Центру системного аналізу та прогнозування Ростислав Іщенко. «Тому суспільству потрібні знання, щоб вони могли відрізняти брехню від правди, щоб вони не вірили, якщо просто замінити політиків, то вони запустять руку в засіки батьківщини і все роздадуть. Якщо бюджет пустий, то ви змінюйте хоч всіх по списку, але бюджет не наповниться».

Експерти припускають, що саме через незнання чи нерозуміння економічних процесів в країні подібні популістські заяви матимуть вплив на частину електорату. Загалом же, наступні три місяці пройдуть в атмосфері тотальної недовіри, тому і голосувати виборці прийдуть не з надією, що ситуація в країні зміниться, а скоріше «щоб не вкрали голос». При чому, голоси віддаватимуться за тих самих політиків, кого підтримували й раніше, прогнозують експерти.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG