Спеціальні потреби

Політолог Олексій Гарань про можливі шляхи виходу з кризи в Україні


На олігархів може вплинути Захід - коментар
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:18 0:00

На олігархів може вплинути Захід - коментар

Голос Америки: Як один із варіантів виходу з кризи пропонується створення технічого уряду, який отримав би частину повноважень президента Януковича. Яка ймовірність, що той погодиться саме на такий компроміс?

Олексій Гарань: "На даний момент очевидно, що Віктор Янукович не хоче здавати уряд Миколи Азарова. В його розумінні відставка означає саме «здати». Хоча всім абсолютно очевидно, що саме цей уряд має взяти на себе відповідальність за те, що відбулося на Майдані, за розгін мирних протестуючих. Якщо ми говоримо про створення іншого уряду в форматі «технічного» чи «народної довіри» чи «національного порятунку», то тут виникає запитання – для чого? По-перше, це може бути для випуску пари".

Євромайданівці : стоятимемо до кінця, не віримо владі
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:02 0:00
"Це може бути просто маневр для того, щоб відтягнути час, щоб збити накал. Зараз позиція влади і полягає в тому, щоб власне збити накал, напругу. Дають якісь обіцянки, що ми розберемося, створимо комісію, я дуже боюся, що ці розмови про цей уряд, про круглий стіл будуть спрямовані лише на те, щоб затягнути процес, забалакати його. Якщо ж ми підходимо до цього серйозно, як до шляху виходу із ситуації, стабілізації становища і для того, щоб повернути країну в нормальне русло, то це могло б бути плідним варіантом".

"Але для цього має бути політична воля всіх сторін, і зокрема Віктора Януковича. Поки що з боку Януковича я такої політичної волі не бачу. Виходячи з цього інтерв’ю, я не побачив бажання чітко сказати, що винен «Беркут», що ті, хто давав накази, мають йти у відставку. Зокрема міністр внутрішніх справ Захарченко. Я цього не почув. Я почув лише тільки те, що нам говорили й раніше. Що винні і ці, і ті".

"Якщо народ знову поб'ють, Януковичу не буде місця"
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:25 0:00
Г.А.: Якщо президент поки не йде на поступки під тиском вуличних протестів, чи так звані олігархи з його оточення можуть вплинути на позицію глави держави?

О.Г.: "Я думаю, що позиція олігархів є безумовно важливою. Те, що ми побачили зміни в інформаційній політиці багатьох каналів, те що вони стали подавати інформацію об’єктивніше, свідчить про те, що вони починають думати – а що буде, якщо... Я думаю, вони поки що не в тому стані, щоб казати Януковичу, що вони йдуть від нього і переходимо на бік опозиції. Але я думаю, що вони розглядають різні варіанти розвитку подій. Вони будуть дивитися, як розгортається ситуація. Якщо вони побачать, що влада втримується, вони будуть більш схильні до влади, але при цьому не перериватимуть контактів і з опозицією. Що може вплинути на позицію олігархів?"

Мітинг на #ЄвроМайдані
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:34 0:00
"Насамперед позиція Заходу, зокрема Сполучених Штатів. Більше того, поки що цивілізований світ не зробив достатньо для підтримки демократії в Україні на цей момент. Було дуже багато заяв, жорстких і символічних. Міністри закордонних справ Німеччини і заступник держсекретаря США відвідували Майдан. Це важливо, але щось реального не було зроблено".

"Ніхто не сказав «Рубікон перейдено, далі будуть санкції». Перше, що треба було зробити, це оголосити заборону на в’їзд до країн ЄС і США міністра МВС Захарченка. Це був би перший символічний крок. Тоді варіанти виходу з кризи, які зараз обговорюють аналітики, вони б стали виглядати реальністю. Але цього поки що не відбулося. З боку західних друзів України потрібна більш рішуча підтримка демократії. Поки що нам її бракує".

Відео - найголовніше

"В Америці немає місця насильству", — Джо Байден. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:39 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG