Спеціальні потреби

Справа пільг і компенсацій чорнобильцям


Вид на четвертий енергоблок ЧАЕС
Вид на четвертий енергоблок ЧАЕС

На засіданні Ради національної безпеки і оборони України (РНБО) Віктор Янукович засвідчив те, що реалізація політики «по Чорнобилю» не була успішною.

«Прикро констатувати, що через чверть сторіччя після аварії ліквідатори та інші потерпілі від наслідків аварії на ЧАЕС вимушені через суди добиватися отримання виплат за пільги та компенсації, що їм належать відповідно до чинного законодавства», – сказав президент.

Разом з тим, Віктор Янукович відзначив, що 74 мільярди гривень на рік, необхідні для задоволення у повному обсязі пільг і компенсацій – «це непосильний тягар для бюджету нашої держави». Через що систему фінансових виплат, пов’язаних із наслідками аварії на ЧАЕС, необхідно переглянути, вважає Янукович.

Гарант нагадав, що за оцінками західних експертів, загальна сума витрат держбюджету за роки незалежності загалом перевищила 12 мільярдів гривень. У цьогорічному бюджеті на соціальне забезпечення чорнобильців передбачено майже 8 мільярдів гривень, що на 30-32 мільйони більше за 2010 рік, за словами заступника міністра соціальної політики Костянтина Ващенка.

Таким чином, урядовці планують урегулювати виплати згідно із реальною спроможністю економіки держави. У той же час Віктор Янукович запевнив, що виплати ліквідаторам будуть виконуватися у повному обсязі.

З огляду на трагедію в Японії, РНБО розглянула і питання безпеки на українських АЕС.

«В Україні немає альтернативи ядерній енергетиці, тому Україна має забезпечити високий рівень безпеки діючих атомних станцій», – заявив президент.

Влітку планується провести стрес-тести на усіх чотирьох діючих атомних електростанціях. Їх перевірять на спроможність витримування землетрусів.

Президент додав, що всі заходи безпеки на українських АЕС мають бути належно профінансовані. «Слід чітко за графіком здійснювання необхідних капіталовкладень. Вирішення цього питання – це справа, як кажуть, честі Кабінету міністрів», – сказав Віктор Янукович.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG