Спеціальні потреби

Війна визначає специфіку допомоги, якої Україна потребує щодо коронавірусу - посол у Канаді


Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба у понеділок провів телефонну розмову із своїм канадським колегою Франсуа-Філіпом Шампанем щодо співпраці України та Канади протягом пандемії коронавірусу.

Детальніше про це "Голосу Америки" розповів посол України в Канаді Андрій Шевченко. За його словами, очільники міністерств торкнулись трьох ключових тем - спільного повернення громадян до своїх країн, розслідування щодо збитого Іраном українського літака, а також взаємодопомоги у боротьбі з вірусом.

“Для України надзвичайно важливою є допомога медикаментами, медичним обладнанням, масками, і потрібна фінансова допомога. На що ми звертаємо увагу? Мабуть, зараз всім необхідна допомога, всім непросто, але в України є своя специфіка, пов’язана з війною на сході.

Ми ведемо одразу кілька воєн: це війна проти російських окупантів, і це війна проти коронавірусу.
Андрій Шевченко, посол України в США


Ми розуміємо, що те, що відбувається на окупованих територіях і в прифронтовій зоні, де дуже ослаблена медична інфраструктура, може бути великим викликом і джерелом спалаху - і може мати великі наслідки. Війна нікуди не поділась, просто для України цей виклик є подвійно важливим. Ми ведемо одразу кілька воєн: це війна проти російських окупантів, і це війна проти коронавірусу”, - зазначив Андрій Шевченко.

Також посол додав, що напередодні прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо дав попередню обіцянку поглянути, як Канада може допомогти Україні в плані гуманітарної та фінансової допомоги.

Дивіться також: Дезінфікуючі засоби замість віскі: завод у передмісті Вашингтона змінив профіль через коронавірус

XS
SM
MD
LG