Спеціальні потреби

Канада вважає непотрібним розміщення через коронавірус американських військ на кордоні між цими країнами


Trudeau
Trudeau

Уряд Канади розкритикував намір президента Дональда Трампа розмістити війська вздовж кордону між двома країнами, зазначивши, що в цьому немає необхідності в зв'язку з пандемією коронавірусу і попередивши, що це негативно позначиться на двосторонніх відносинах.

Як повідомили агентству Reuters два джерела в уряді США, очікується, що Трамп направить до канадського кордону військовослужбовців, щоб забезпечити дотримання заборони на необов'язкові пересування в зв'язку з пандемією коронавірусу.

Заступниця прем'єр-міністра Канади Христя Фріланд, виступаючи на прес-конференції, заявила, що «Канада виступає рішуче проти такої пропозиції США і висловила своє непогодження дуже чітко». Вона назвала це «абсолютно непотрібним кроком», який, на думку канадських властей, завдасть шкоди відносинам між двома країнами.

Фріланд зазначила, що забезпечення здоров’я населення не вимагає такого кроку та додала, що Вашингтон ще має прийняти остаточне рішення.

Раніше прем'єр-міністр Джастін Трюдо також висловився проти мілітаризації кордону.

«Кордон між Канадою і США - найдовший немілітаризований кордон у світі, і в інтересах обох наших країн, щоб він таким і залишався», -зазначив Трюдо.

Білий дім поки не прокоментував позицію Канади.

Канада вже закрила кордон для всіх необов'язкових поїздок в США в рамках боротьби з коронавірусом.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в WhatsApp

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в WhatsApp

XS
SM
MD
LG