Спеціальні потреби

Тайфуни стали сильнішими через діяльність людини - вчені


Тайфуни стали сильніші через людей - вчені
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:27 0:00

Тайфуни стали сильніші через людей - вчені

Між 2002 та 2011 роками приблизно 260 мільйонів людей потерпали від стихійних лих щорічно
За останніми офіційними даними, в результаті тайфуну Хайян на Філіппінах загинуло 2,275 людей. Але влада оцінює, що загальна кількість загиблих від стихії може перевищити десять тисяч осіб.

У той же час країна готується до удару наступного тропічного шторму. Чи є збільшення кількості та потужності тайфунів і ураганів наслідком глобального потепління? І що люди можуть зробити, аби протистояти глобальному зростанню температури атмосфери? Вчені говорять, що тайфун Хайян – один з найбільших штормів, який коли-небудь вдаряв по суші. Деякі експерти вважають, що причина зростання потужності тайфунів – зміна клімату, спричинена діяльністю людини.

Говорить Боб Ворд з Інституту Грентема з досліджень зміни клімату:

Погода майбутнього буде екстремальною
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:26 0:00
Direct link
«Однозначно існують серйозні непрямі докази цього. Ми знаємо, що потужність тропічних штормів, ураганів та тайфунів залежить від температури морської поверхні. Вона працює як паливо. Температура води у Тихому океані на той момент була дуже високою. Вона підвищується через кліматичні зміни».

Ворд каже, що потужність штормів зростає:

«Згідно з нашими моделями, які, звичайно, не є досконалими, ми можемо очікувати зменшення кількості тайфунів, але зростання їхньої потужності».

Влада та агентства гуманітарної допомоги намагаються розповсюдити їжу та воду серед постраждалих, що зробити надзвичайно важко через зруйновану інфраструктуру та ізольованість деяких районів. У той же час деякі агентства були готові вчасно надавати допомогу там, де потрібно, завдяки покращеним прогнозами щодо траєкторії тайфуну.

Ігнорувати зміни клімату більше не можна - екологи
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:07 0:00
Direct link
Говорить Бенедикт Демпсі з організації «Порятуймо дітей»:

«Кілька людей навіть рухалися назустріч шторму, щоб підготуватися до надання допомоги в Таклобані та в інших районах Філіппін».

Демпсі говорить, що агентства з допомоги змушені пристосовуватися до частіших стихійних лих:

«Між 2002 та 2011 роками приблизно 260 мільйонів людей потерпали від стихійних лих щорічно. Це саме те, до чого ми мусимо бути готовими і в майбутньому».

Це вже двадцятий тропічний шторм, який вдарив цього року по Філіппінах
Бенні Пейзер
Проте Фонд політики глобального потепління ставить під сумнів твердження, що саме люди відповідальні за зростання обсягу вуглекислих газів в атмосфері. Директор Фонду Бенні Пейзер говорить, що людство мусить зосередитися на покращенні готовності до стихійних лих, а не витрачати величезні кошти на зменшення викидів вуглекислих газів в атмосферу:

«Це вже двадцятий тропічний шторм, який вдарив цього року по Філіппінах. І це триватиме, незалежно від того, що ми вирішимо з приводу вуглекислого газу. Шторми триватимуть».

Науковці прогнозують екстремальну спеку
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:35 0:00
Direct link
Саме зараз у Польщі проходить міжнародна конференція на кліматичних змін. Представник Філіппін зі сльозами на очах звернувся до інших делегатів із закликом зменшити викиди вуглекислого газу в атмосферу.

Боб Ворд з Інституту Грентема з досліджень зміни клімату вважає, що іншим делегатам варто прислухатися:

«Я думаю, що тайфун нам продемонстрував, що якщо ми продовжуватимемо сперечатися та відкладати досягнення домовленості, ми побачимо все більше подібних стихійних лих, які коштуватимуть все більше людських життів».

Утім, оглядачі кажуть, що досягнення спільної міжнародної угоди щодо обмеження викидів вуглекислих газів в атмосферу навряд чи є можливим у найближчому майбутньому.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Viber

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Viber

XS
SM
MD
LG