Спеціальні потреби

Тимошенко запросила ЗМІ після епатажного інтерв’ю з її співкамерницею


В Україні галасу наробило відеоінтерв’ю колишньої співкамерниці Юлії Тимошенко. Засуджена Юлія Абаплова, яка жила в одній камері з Тимошенко впродовж кількох місяців, і яка нині продовжує відбувати покарання у харківській Качанівській колонії, поспілкувалася з журналістами. Результатом став відеозапис, оприлюднений провладним сайтом УНН.

У відеоінтерв’ю, записаному в колонії, Абаплова заявила, що Тимошенко не хвора, а лише прикидається. Мовляв, вона скаржилась усім візитерам та медпрацівникам на болі в спині, – а сама читала сидячи по кілька годин, робила у ванній зарядку, а перед приходом відвідувачів чепурилася та взувала туфлі на підборах. Абаплова розповіла також, що у камері був повний комфорт, екс-прем'єрка харчувалась небаченими делікатесами, а співкамерницю використовувала як служницю.

Сусідка по камері оббрехала Юлію Тимошенко, бо на неї натиснули. Це стверджує захисник екс-прем'єрки Сергій Власенко. Він заявив, що має прямі докази тиску тюремного начальства на Абаплову, і скликав у середу прес-конференцію. Власенко надав журналістам рукопис заяви, яку Абаплова написала ще у березні цього року і вручила йому особисто.

У цій заяві засуджена розповідає, що керівництво Качанівської колонії вимагало від неї докладних звітів про те, чим займається Тимошенко в камері. Інформацію вона мала повідомляти під час прогулянок. Від неї також вимагали зустрітися з журналістами.

«Що я повинна розповісти журналістам, яка Тимошенко Ю.В. погана, що вона живе в ідеальних умовах, що для неї все роблять, а вона всіх використовує. Але ж я знаю, що це не так», – мовиться в рукописному документі.

У заяві Абаплова пише, що склала цей документ з метою убезпечити себе і свою співкамерницю, яку, за її словами, хочуть дискредитувати. Крім того, на її думку, Тимошенко у колонії загрожує смертельна небезпека.

«Якщо спочатку мета була максимально зіпсувати життя Тимошенко Ю.В., то останнім часом це зводиться до того, що вона не повинна живою вийти з колонії». «Її просто вб’ють тут, я знаю це», – написала колишня співкамерниця лідерки опозиції.

Коментуючи оприлюднений ним документ, адвокат Власенко повідомив: після побиття Тимошенко на Абаплову чинили шалений тиск, вимагаючи взяти вину на себе. А коли вона відмовилась – відправили на п'ять місяців у карцер, не пускали родичів і психологічно обробляли. Результатом цього п'ятимісячного пресингу, на думку Власенка, й стало її інтерв'ю провладному сайту.

Власенко прокоментував також заяву тюремників, які пояснили відвідини Абаплової журналістами в колонії. З цього приводу Державна пенітенціарна служба заявила, що право кожного ув’язненого – поспілкуватися зі ЗМІ, якщо на те є письмова згода в’язня. Адвокат запропонував журналістам, присутнім на прес-конференції, подати до пенітенціарної служби заявки на інтерв’ю з Юлією Тимошенко.

Сама екс-прем'єрка також вимагає пустити до неї журналістів з відеокамерами. «Цим надаю свою письмову згоду на проведення засобами масової інформації інтерв'ю зі мною», – написала опозиціонерка у заяві, поданій у середу до адміністрації Качанівської колонії. Тимошенко навіть перерахувала у своїй заяві ті ЗМІ, які вже звернулися до неї з проханнями про інтерв’ю. У списку – 9 українських інтернет-сайтів і телеканалів, 4 європейських і американська CNN.

Нагадаємо: сайт УНН (Українські національні новини), на якому було оприлюднено відео засудженої Абаплової, вважається наближеним до влади. На цьому ж сайті свого часу з’явилося відео, зняте буцімто в камері у Тимошенко, на якому людина, схожа на ув’язнену опозиціонерку, ходить по кімнаті.

Відео - найголовніше

Нідерланди та Румунія передадуть Patriot Києву.Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:10 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG