Спеціальні потреби

Суд у справі ЄЕСУ продовжиться 28 квітня


Ворота тюрми, до якої запроторено Юлію Тимошенко
Ворота тюрми, до якої запроторено Юлію Тимошенко

У п’ятницю Київський райсуд Харкова, що попередньо розглядає справу ЄЕСУ, засідав недовго. Зачитавши своє рішення щодо клопотань захисту, поданих напередодні, головуючий суддя Костянтин Садовський оголосив засідання закритим, а наступне призначив на суботу 28 квітня.

Як і прогнозували захисники, всі їхні клопотання відхилені. Не задоволено пропозицію закрити справу за відсутністю складу злочину; відхилено вимогу перенести розгляд до того часу, коли Юлія Тимошенко одужає; відкинуто прохання змінити підсудність і слухати справу у Києві чи в Дніпропетровську, де діяла корпорація ЄЕСУ.

Головуючий суддя відмовив також у дозволі на фото- і відеозйомку. Як стверджує Садовський, гласності й відкритості процесу така заборона не суперечить. Адже, за його словами, журналісти на засідання допущені, хоча й без відео- та фотокамер.
Напередодні суд відхилив і в клопотанні захисту про відвід прокурора Віктора Лобача. Замінити держобвинувача захисники просили, побачивши в його доповіді політичні оцінки замість юридичних формулювань.

Київський райсуд Харкова, так само як колись Печерський райсуд Києва, не задовольнив жодного з клопотань захисту Юлії Тимошенко, – наголосив на брифінгу адвокат Сергій Власенко.

«Весь цей суд дуже-дуже подібний на Печерський, і насправді будь-якої справедливості ми тут не чекаємо», – заявив Власенко.

Наступне засідання у справі ЄЕСУ відбудеться в Апеляційному суді Харківської області і розглядатиме справу по суті.

Не виключено, що на це засідання, проти її волі, доправлять підсудну. Принаймні прокурор Вікторія Калита допускає можливість того, що екс-прем’єрка даватиме свідчення в суді, лежачи на ношах. Про це Калита, що представляє у справі держобвинувачення, сказала у Харкові журналістам.

Що ж до лікування Тимошенко, то варіант отримання медичної допомоги в Німеччині, здається, остаточно відпав. Слідом за міністром юстиції Олександром Лавриновичем, який прирівняв шанси VIP-ув’язненої лікуватися за кордоном до польоту на Сатурн, у такому ж дусі висловився генпрокурор. Як заявив Віктор Пшонка у п’ятницю, виїзд засудженого для лікування за кордон не передбачений українським законодавством. Пшонка порадив також екс-прем’єрці «не ховатися» за хворобу чи за політику. Він спрогнозував, що суд підтвердить усі звинувачення в справі ЄЕСУ, які їй висувають. «Є прямі докази вини Тимошенко: розкрадання, зловживання, несплата податків, і за це треба нести відповідальність», – заявив генпрокурор.

Проте чим наполегливіше українська Феміда повторює тезу про суто кримінальні підстави переслідування екс-прем’єрки, тим голосніші заяви світової спільноти про політично вмотивований процес. З боку європейських політиків лунають уже заклики бойкотувати чемпіонат Європи з футболу, що має відбутися влітку в Україні. Про це заявив, зокрема, уповноважений з прав людини уряду Німеччини Маркус Льонінг. «Не можна спокійно сидіти собі на стадіоні у Харкові, коли неподалік у в’язниці сидить пані Тимошенко», – сказав Льонінг у п’ятницю в інтерв’ю «Німецькій хвилі». Як заявив німецький омбудсмен, політичний характер судових процесів проти екс-урядовців очевидний, і німецька сторона цих процесів не визнає. Він закликав також посилити міжнародний тиск на український уряд.

XS
SM
MD
LG