Спеціальні потреби

Юлію Тимошенко відправили до жіночої колонії у Харків


Юлію Тимошенко відправили до жіночої колонії у Харків
Юлію Тимошенко відправили до жіночої колонії у Харків

Юлію Тимошенко перевезли з Лук’янівського СІЗО до Качанівської жіночої колонії № 54 у Харкові. У п’ятницю зранку, напередодні новорічних свят, екс-прем’єра етапували до місця відбування покарання у Харківську область.

Цю інформацію підтвердила Державна пенітенціарна служба. Прес-служба установи також зазначила, що для перевезення Юлії Тимошенко було надано комфортабельний мікроавтобус з усіма зручностями, а також, що окремою автівкою поїхали речі засудженої (12 валіз). Етапування у службі пояснили «набуттям законної сили вироку, винесеного Печерським районним судом м. Києва, який залишений у силі ухвалою Апеляційного суду від 23 грудня 2011 року».

Із заявою пенітенціарною служби не погодилась донька Тимошенко, Євгенія. Вона розповсюдила відео, в якому розказала, що її матір «винесли на руках, по-звірячому кинули в автозак, незважаючи на важкий стан здоров’я, та повезли в невідомому напрямку». Також Євгенія Тимошенко назвала брехнею інформацію про 12 валіз та додала, що про епатування матері не попереджали ані її, ані адвокатів.

Журналісти, які стали свідками приїзду еск-прем’єрки, розказали, що до колонії заїхало декілька автомобілів охорони міліції, а також спецавто із затемненими вікнами. Ймовірно, у ньому була Тимошенко, зазначають свідки. Начальник Качанівської жіночої колонії Іван Петрушкін підтвердив факт прибуття Юлії Тимошенко, а також повідомив, що екс-прем’єрку розмістять у камері для сімох осіб. Наразі, крім Тимошенко, там перебуває ще одна жінка.

Вивозити із Лук’янівського СІЗО Тимошенко тюремники не мали права. Таку думку висловив перший заступник голови партії «Батьківщина» Олександр Турчинов. За його словами, є рішення Шевченківського райсуду, за яким Юлія Тимошенко повинна утримуватися саме в Київському СІЗО. Представник «Батьківщини» назвав це етапування «подарунком президенту Януковичу до Нового року».

Представники Партії регіонів не коментують ситуацію із Юлією Тимошенко, натомість у той же день президент Віктор Янукович скасував закон Віктора Ющенка про святкування Дня Свободи. Свято відзначали 22 листопада у день, коли в 2004 році почалася Помаранчева революція. Відтепер, за наказом президента, 22 січня святкуватимуть День Соборності та Свободи України.

Попри те, що Віктор Янукович об’єднав два свята, опозиція впевнена, що йдеться про фактичне скасування Дня Свободи. Також символічним є те, що це відбулося у день етапування Тимошенко. «Влада таким чином демонструє свою слабкість», – заявила речник екс-президента Віктора Ющенка Ірина Ваннікова.

Прозорості та роз’яснень від української влади щодо Юлії Тимошенко вимагають представники ЄС. Речник верховного представника ЄС з закордонних справ і політики безпеки Майкл Манн нагадав, що ЄС вже робив заяву про невідповідність міжнародним стандартам процесу проти Тимошенко. Тепер в ЄС вимагають прозорих рішень щодо умов утримання Юлії Тимошенко.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG