Спеціальні потреби

Угода про асоціацію не має перетворитися на втрачений шанс – Тимошенко


Юлія Тимошенко
Юлія Тимошенко
Колишній прем’єр Юлія Тимошенко заявляє про необхідність низки змін для повноцінного європейського майбутнього України.

«Авторитаризм, неповага до верховенства права і прав людини, погане економічне управління не зникнуть самі по собі лише тому, що існує підписана угода (угода про асоціацію Україна-ЄС – ред.)», – ідеться у зверненні Тимошенко до учасників 10-ї Ялтинської щорічної зустрічі «Україна та світ в епоху змін: фактори успіху», оприлюдненому на її сайті.

«Саме тому я хочу закликати вас подивитися далі, за 2013 рік. Без створення умов задля послідовної й ефективної імплементації угоди, вона, на жаль, може перетворитися на черговий втрачений шанс. Я вважаю, що низка політико-правових та інституційних змін є обов’язковими», – йдеться у зверненні.

Зокрема, за словами Тимошенко, необхідно створити виборчу систему, що викликає довіру, усунути ризик використання інструменту референдуму «в умовах неінформованого суспільства», розробку змін до Конституції проводити на відкритому й прозорому форумі.

Крім того, Тимошенко пропонує створити інституціональний механізм для імплементації угоди про асоціацію «на основі моделі горизонтальної координації, запропонованої моїм урядом у 2008-2010 роках».

Екс-прем’єр також висловила переконання, що Україна зможе бути прикладом успішної європеїзації тільки за умови впровадження та зміцнення європейських цінностей і верховенства права.

Україна розраховує підписати угоду про асоціацію з ЄС на саміті у Вільнюсі в листопаді.

Цього тижня проект угоди схвалив Кабмін.
Передрук з "Радіо Свобода"
XS
SM
MD
LG