Спеціальні потреби

У вівторок Апеляційний суд розгляне скаргу Юлії Тимошенко


У вівторок Апеляційний суд розгляне скаргу Юлії Тимошенко
У вівторок Апеляційний суд розгляне скаргу Юлії Тимошенко

13 грудня розпочнеться розгляд скарги Юлії Тимошенко на вирок Печерського райсуду Києва по «газовій справі». Як повідомлялось раніше, лідера партії «Батьківщина» засудили на 7 років ув’язнення за перевищення посадових повноважень та заборону обіймати державні посади упродовж трьох років.

Попереднє засідання вже проходило на початку грудня. Тоді головуюча у справі суддя Олена Сітайло відмовила захисту у задоволенні всіх винесених клопотань. Зокрема, адвокати Тимошенко просили про скасування запобіжного заходу, проведення судового слідства у повному обсязі, експертиз та очних ставок, а також про зупинення провадження через стан здоров’я екс-прем’єр-міністра. Через це адвокат Сергій Власенко висловив побоювання, що результат розгляду буде подібний судовим засіданням у Печерському суді, тобто упередженим. Сумніви висловила і донька Юлії Тимошенко Євгенія.

У вівторок захист планує повторно подати клопотання, а також вимагати відводу Олени Сітайло. Також партія «Батьківщина» закликала своїх прибічників прийти до столичного Апеляційного суду. Крім того однопартійники Юлії Тимошенко поширили заяву, наче влада планує вбити їх лідера у СІЗО. Євгенія Тимошенко неодноразово заявляла про погіршення здоров’я своєї матері.

Втім, напередодні Партія регіонів зазначила, що змінювати Кримінальний кодекс заради однієї людини не буде. Тим більше, в партії не бачать, яким чином Юлію Тимошенко можна звільнити. Про це сказав лідер фракції Партії регіонів Олександр Єфремов.

«Тоді ми повинні сказати, що чиновників вищого рівня, які підпадають під політичну складову, звільняємо від відповідальності за злочини, які вони здійснили чи можуть здійснити. Наразі таких у в’язницях більш ніж 800 осіб», прокоментував регіонал можливість декриміналізації 365 статті Кримінального кодексу.

За результатами оскарження вироку Тимошенко в Апеляційному суді спостерігатиме міжнародна спільнота. Так, представники ЄС робили чимало заяв, що підписання Угоди про асоціацію залежатиме від ситуації з екс-прем’єр-міністром. Комісар ЄС з питань розширення і європейської політики сусідства Штефан Фюле у понеділок висловив бажання зустрітися з Юлією Тимошенко, перебуваючи із візитом у Києві.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG