Спеціальні потреби

Вирок Тимошенко припинить зближення України із Заходом, вважають експерти та сенатори США


Вироком Юлії Тимошенко українська влада досягла тривожного нового антирекорду у погіршенні стану демократії та верховенства права – вважають впливові сенатори США Джон Маккейн та Джозеф Ліберман.

«Сьогодні вкрай важливо, щоб Сполучені Штати та європейські союзники пояснили українській владі, що Україна не зможе скористатися перевагами євроатлантичної інтеграції, поки вона порушуватиме такі цінності, як свобода, політичний плюралізм та верховенство права, які лежать у самому серці євроатлантичної спільноти», – заявляють американські законодавці у спільній заяві.

На рішення Печерського суду відреагували численні правозахисні організації та західні експерти. Організація Міжнародна амністія переконана, що переслідування Юлії Тимошенко політично вмотивоване.

«Висунуті їй звинувачення не визнаються злочинами у всьому світі, це спроби криміналізувати рішення, які вона приймала під час своєї роботи», – говориться у заяві одного з експретів Міжнародної амністії.

«Я вважаю, ні для кого не секрет, що і у США, і в Європі цю новину сприйняли з великим розчаруванням. Наслідки такого розвитку подій ми ще побачимо в майбутньому. Але якщо пані Тимошенко посадять на 7 років у в’язницю, це стане постійним джерелом погіршення відносин між Сполученими Штатами та Україною. Я і вважаю, що це трагедія», – зазначив директор Програми Росії та Євразії у Фонді імені Карнеґі Джеймс Коллінс.

«Винісши такий вирок, Україна показала світу, що вона не є Європейською країною», – заявив «Голосу Америки» колишній посол США у Литві та експерт Держдепартаменту США з питань Східної Європи Кіт Сміт:

«Я вважаю, те, що сталося – трагедія і для України, і для її європейських сподівань. Це відкине назад процес зближення України з Європою. Це справжня трагедія, особливо оскільки ця справа була побудована на таких непереконливих звинуваченнях як перевищення повноважень. Зараз, коли Тимошенко за ґратами – це на довго ускладнить відносини між Європою та Україною. Мені дуже жаль, що так сталося. Реакція Заходу така: Україна не готова бути в Європі. Україна не є європейською країною, принаймні коли йдеться про систему цінностей».

  • 16x9 Image

    Руслан Петричка

    Руслан Петричка – керівник Української служби Голосу Америки. В журналістиці - з 1998 року. Працював репортером, телевізійним ведучим, продюсером. На Голосі Америки спеціалізуюся на питаннях внутрішньої політики США та українсько-американських відносинах.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG