Спеціальні потреби

Твіттеру 5 років


Твіттеру 5 років
Твіттеру 5 років

Цими днями системі мікроблогінгу Твіттер виповнюється 5 років. Через цю програму користувачі нині пересилають 200 мільйонів повідомлень щодня. Завдяки Твіттеру пересічні громадяни можуть спілкуватися не лише з друзями, а й навіть зірками та політиками.«Твіттер» з англійської – щебетати, теревенити. Ця система мікроблогінгу дозволяє друзям або прихильникам зірок слідкувати за тим, що робить їхній знайомий або кумир у будь-яку хвилину. Усі повідомлення Твіттера лаконічні – не більше ста сорока символів. Тобто лише кілька коротких речень.

«Сьогодні Твіттер – популярний як ніколи. Користувачі вдень відсилають до 200 мільйонів повідомлень щодня. А це півтора мільярда повідомлень на тиждень», – каже редактор відділу Інтернет технологій журналу Wired.com Нейт Ланксон.

Мода на Твіттер докотилася навіть до Ватикану. Сервісом віднедавна користується навіть сам понтифік. Але католицька церква не єдина, хто шукає нових методів спілкування. Представники британської монархії теж уже в Твіттері. У них - чверть мільйона послідовників. Щоправда, монаршій родині ще далеко від справжніх рекордсменів сервісу. Наприклад, за життям поп-співачки Леді Ґаґи слідкує аж одинадцять з половиною мільйонів фанів. Кейт Тейлор, редактор журналу пліток, каже, що Твіттер – це шанс для зірок поспілкуватися напряму зі своїми прихильниками без втручання агентів та журналістів.

«Твітер – це що фантастичне для фанів, тому що несподівано вони можуть бачити, що саме їхня улюблена зірка робить. І який азарт виникає, якщо зірка теж вирішує слідкувати за твоїми повідомленнями», – говорить редактор журналу “Now” Кейт Тейлор.

Але, якщо одним Твіттер допомагає, то іншим лише шкодить. Про негативний бік такого спілкування як ніхто знає вдова лідера гурту «Нірвана» Кортні Лав. Суд змусив Кортні заплатити компенсацію в 340 тисяч доларів за неправдиві висловлюванні в бік відомого дизайнера.

Тим часом американському конгресмену Ентоні Вінеру спілкування в Твіттері взагалі коштувало кар’єри. Нагадаємо, політик був змушений подати у відставку після того як стало відомо, що він через Твіттер надсилав жінкам свої напівоголені фотографії.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG