Спеціальні потреби

Туреччина обіцяла поширити операції своїх військ проти курдів у Сирії і, можливо, в Іраку


Курд з національним прапором протестує в Берліні проти дій турецьких військ в Африні
Курд з національним прапором протестує в Берліні проти дій турецьких військ в Африні

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган обіцяв у понеділок поширити операції проти курдських опорних пунктів на території Сирії. Раніше турецькі війська витіснили курдських бійців з району Африн.

Ердоган заявив, що турецькі сили наступатимуть на сирійське місто Манбідж, Айн аль-Араб, відоме також як Кобані, та інші міста , розташовані уздовж турецько-сирійського кордону.

Поширення боїв може довести до конфлікту із Сполученими Штатами, союзником з НАТО. Прикордонний район перебуває під контролем підтримуваних США курдських частин. У тому районі розташовані також американські війська.

Ердоган погрозив поширити військові операції на Ірак, щоб витіснити курдські воєнізовані частини з району Синджар, якщо іракський уряд не бажатиме цього зробити. Туреччина твердить, що з баз у цьому регіоні курдські повстанці протягом понад 30 років ведуть збройну боротьбу за встановлення свого контролю над південно-східним регіоном Туреччини.

«Однієї ночі ми несподівано можемо ввійти у Синджар», сказав Ердоган.

Незважаючи на операції на території Сирії, Ердоган твердить, що Туреччина не має намірів «вторгатися» до Сирії, кажучи, що його країна лише усуває з регіону тих, кого називає терористами.

Турецьке державне агентство новин повідомило, що бійці турецьких курдів заклали у чотириповерховому будинку в Африні міни-пастки, від вибуху яких у неділю загинуло 11 людей, включно із сімома цивільними і протурецькими бійцями. Турецькі війська і бійці сирійської опозиції в союзі з Анкарою просунулися в неділю на територію Африну після майже двомісячної кампанії.

Високопоставлений дипломат Європейського Союзу Федеріка Моґеріні піддала критиці Туреччину за її великомасштабні операції уздовж кордону із Сирією. «Я занепокоєна з цього приводу», сказала Моґеріні в Брюсселі. Міжнародні зусилля в семирічній війні в Сирії скеровані на «деескалацію військової діяльності, а не на ескалацію».

Дивіться також: Як кримські татари живуть в Америці?

Як кримські татари живуть в Америці? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:59 0:00

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG