Спеціальні потреби

Екс-голову генерального штабу Туреччини заарештували за спробу заколоту


Відставного генерала Ілкера Башбуга прокуратура Туреччини називає головою заколоту.

У Туреччині, за звинуваченням у підготовці державного заколоту, заарештовано колишнього голову генерального штабу.

Відставного генерала Ілкера Башбуга звинуватили у спробі заколоту, створенні терористичної організації та управлінні нею.

Башбуга, який покинув пост голови генштабу у 2010-му році, було заарештовано за рішенням стамбульського суду після семигодинного допиту в прокуратурі.

За версією обвинувачення, Башбуг є одним з очільників Інтернет кампанії з дискредитації уряду Туреччини на чолі із Таїбом Ердоганом.

Влада Туреччини затримала більше 300 осіб, включно із журналістами, науковцями та політиками, в рамках розслідування діяльності так званої антиклерикальної мережі Ергенекон.

За даними BBC News, кількома днями раніше прокуратура звернулась до суду із вимогою довічного ув’язнення 94-річного колишнього президента Туреччини Ахмета Кенана Еврена. Його також звинувачують у підготовці державного заколоту. В 1980-му році Еврен, який займав пост голови генштабу, прийшов до влади в результатів перевороту. Він керував країною до 1989-го року, після чого вийшов на пенсію. За версією прокуратури, тепер він знову почав готувати державний заколот.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG