Спеціальні потреби

Трамп про колишнього адвоката: "Я не наказував йому порушувати закон"


Трамп дистанціювався від Майкла Коена

Він був адвокатом і мав знати норми права
Трамп про Коена

Президент США Дональд Трамп у четвер у низці заяв дистанціювався від колишнього багаторічного адвоката Майкла Коена, який напередодні заявив, що порушував закони США у питанні фінансування виборів, бо вважав своїм обов'язком "покривати брудні вчинки президента".

Коена було засуджено до ув'язнення за роль в організованих напередодні президентських виборів у США 2016-го року грошових виплат жінкам, які заявляли, що мали інтимні відносини із президентом, а також за інші злочини. Особливості даних виплат - які здійснювались, щоб уникнути розголосу і таким чином вплинути на перебіг виборів - переконали слідчих, що було порушено виборче законодавство США, а сам Коен при цьому діяв за вказівкою Трампа.

Він радше займався PR, а не правовими питаннями. Він з'являвся на телебаченні і нормально з цим порався

Дональд Трамп зі свого боку заявив, що ніколи не наказував Коену порушувати закон, а високооплочувана робота адвоката полягає саме у тому, щоб легальними засобами захистити клієнта.

"Він був адвокатом і мав знати норми права", - сказав Трамп.

"Це називається "юридична консультація" і адвокати несуть значну відповідальність за свої помилки. За це їм і платять", - заявив Трамп.

За повідомленнями ЗМІ, Коен пропрацював у компанії Трампа понад 10 років.

Президент США також відзначив, що Коен був винним у злочинах, жодним чином непов'язаних із Трампом, але визнав вину у порушенні законодавства щодо виборів - виключно, щоб кинути тінь на президента та заради поблажливого ставлення слідчих до своєї родини.

Навесні президент США схвально відгукувався про Коена та висловлював думку, що той не стане співпрацювати зі слідством.

"Майкл - бізнесмен, юрист, який мені завжди подобався, якого я поважав. Більшість людей підуть на співпрацю із слідством, щоб уряд залишив їх у спокої, навіть якщо для цього доведеться брехати... Не думаю, що Майкл піде на це попри жахливе полювання на відьом та безчесність ЗМІ", - писав Трамп.

Окрім того, у четвер в інтерв'ю каналу Fox президент США заявив, що Коен був співробітником "низького рівня" і мало займався юридичними питаннями, безпосередньо пов'язаними із ним.

"Він радше займався PR, а не правовими питаннями. Він з'являвся на телебаченні і нормально з цим порався", - заявив каналу Fox.

Критики президента заявляють, що участь президента у порушенні закону Майклом Коеном може стати підставою для імпічменту Трампа.

Як повідомляє видання The Hill, президент США буцімто висловлював занепокоєння через можливість імпічменту. Публічно Трамп заявляв, що не вірить у можливість імпічменту, тому що не порушував закон та через власні досягнення на посаді.

Дивіться також: Міжнародна команда експертів викриватиме випадки дезінформації, кібератак та силових диверсій.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG