Спеціальні потреби

Трамп звернувся до суду Нью-Йорка з проханням відкласти призначення покарання


Фото для ілюстрації: колишній президент США Дональд Трамп поблизу суду в Нью-Йорку, 16 квітня 2024 року
Фото для ілюстрації: колишній президент США Дональд Трамп поблизу суду в Нью-Йорку, 16 квітня 2024 року

Адвокати колишнього президента Дональда Трампа звернулися до судді, який веде кримінальну справу щодо виплати порнозірці, з проханням скасувати визнання колишнього президента винним у злочині та відкласти винесення йому вироку, заплановане на 11 липня. Про це повідомляє видання The New York Times.

Зокрема адвокати попросили відтермінувати призначення покарання Трампу, яке має відбутися лише за декілька днів до Республіканської національної конвенції 15-18 липня, де Трампа мають офіційно висунути кандидатом на посаду президента США від Республіканської партії.

Лист адвокатів з’явився лише через декілька годин після того, як Верховний суд оприлюднив своє рішення щодо президентського імунітету.

У листі до судді Хуана Мерчана адвокати Трампа послалися на рішення Верховного суду США від 1 липня, згідно з яким, як повідомляв раніше Голос Америки, президенти США мають “абсолютний імунітет” від кримінального переслідування за “офіційні дії”, вчинені під час перебування на посаді, однак можуть зазнати кримінального покарання за “неофіційні дії”.

Суд штату Нью-Йорк визнав Трампа винним у 34 злочинах. Наприкінці травня суд присяжних визнав його винним у фальсифікації ділових записів, щоб приховати виплату 130 000 доларів порнозірці напередодні його успішної виборчої кампанії 2016 року, щоб замовчати її твердження, яке спростовує Трамп, про те, що вона мала з ним побачення на одну ніч в 2006 році.

Адвокати Трампа, припускають оглядачі, спробують довести, що справа про виплату за мовчання принаймні частково базується на доказах з часів президентства Трампа. Згідно з новим рішенням Верховного суду, прокурори не можуть посилатися на такі докази для підтвердження звинувачень у справі, адже ці докази пов’язані з офіційними діями президента.

Наразі незрозуміло, чи суддя відкладе винесення вироку Дональду Трампу, адже кінцевий термін подання клопотань за результатами суду минув у червні, додає видання. Натомість суддя може скерувати адвокатів Трампа поставити це питання, коли вони оскаржуватимуть вирок після його оголошення.

Водночас оглядачі погоджуються, що розгляд решти кримінальних справ проти Трампа, зокрема розгляд справи про його роль у спробах скасувати результати президентських виборів 2020 року та підбурюванні нападу на Капітолій 6 січня 2021 року, може уповільнитися ще більше.

В статті використано матеріали АР, Reuters.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG