Спеціальні потреби

Купував і приховував історії, які могли нашкодити Трампу. Видавець таблоїда отримав штраф за порушення виборчого законодавства


Колишній президент США Дональд Трамп залишає Верховний суд Манхеттена, 23 квітня 2024 року. Фото REUTERS
Колишній президент США Дональд Трамп залишає Верховний суд Манхеттена, 23 квітня 2024 року. Фото REUTERS

Материнська компанія американського таблоїда була оштрафована за порушення федерального законодавства про вибори після того, як суд встановив, що видавнича фірма купувала та приховувала історії, які могли зашкодити виборчій кампанії Дональда Трампа у 2016 році.

Як пояснює кореспондент газети New York Times (NYT), таблоїд The National Enquirer був дружнім до Трампа і став потужною політичною зброєю, яку поставили на службу цьому кандидату в порушення закону про фінансування передвиборчої кампанії.

Під час свідчень у нью-йоркському суді у справі проти Дональда Трампа видавець таблоїда National Enquirer Девід Пекер визнав, що платив людям, які розповідали про зв'язки з політиком, щоб "поховати" історії, які могли зашкодити Трампу.

Як пояснює NYT, відповідно до Першої поправки американської Конституції, газетам дозволено підтримувати кандидатів, але підтримка The Enquirer вийшла за межі журналістики – воно платило гроші за історії, які не збиралося публікувати.

"Коли хтось балотується на подібну державну посаду, ці жінки дуже часто телефонують у такий журнал, як The National Enquirer, щоб спробувати продати свої історії", — свідчив Пекер.

Наприклад, видання заплатило 150 000 доларів за історію, яку модель Playboy Карен Макдугал готувалася розповісти про роман, який, за її словами, вона мала з кандидатом. Потім нічого не було опубліковано. Сам Трамп заперечує, що мав роман із Макдугал.

Пекер сказав, що рішення приховати такі історії було ухвалено після зустрічі 2015 року із Трампом. Тоді він пообіцяв, що таблоїд публікуватиме схвальні історії про кандидата в президенти та стежитиме за людьми, які продають історії, що можуть йому зашкодити

Також 30 000 доларів США заплатили за історію, розповсюджену швейцаром Trump Tower Діно Саджудін. Той стверджував, що знає покоївку, яка нібито народила дитину від Трампа. Історія виявилася неправдою, сказав на суді Пекер.

Прокурори також звинувачують Трампа у фальсифікації ділових записів, щоб приховати платіж у розмірі 130 000 доларів, за мовчання порнозірки Стормі Деніелс. Вона стверджує, що мала сексуальні зв'язки з Трампом.

Сам Трамп заперечує будь-які зв'язки з Деніелс. А його адвокати стверджують, що Трамп не скоював жодних злочинів і діяв лише для захисту своєї репутації.

Справа в Нью-Йорку – єдина із чотирьох кримінальних обвинувачень висунутих проти Трампа, яка може дійти до відкритого судового процесу до виборів президента у листопаді цього року.

Якщо до цього дійде Трамп буде змушений з'являтись на судових слуханнях, що значно обмежить його агітаційні кампанії, пише американська преса.

Інші обвинувачення проти Трампа стосуються зловживань у спробі вплинути на вибори 2020 року та незаконного заволодіння секретними документами національної безпеки вже після закінчення президентського терміну.

У статті використано матеріали Reuters

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG