Спеціальні потреби

Трамп: розвідка США не вважала достовірними дані про російські винагороди за вбивства американців в Афганістані


Президент Дональд Трамп повідомив уночі в неділю, що очільники розвідслужб США не вважали достовірною інформацію про те, що російська військова розвідка пропонувала бойовикам Талібану в Афганістані грошові винагороди за вбивство американських військових.

“З розвідки мені щойно доповіли, що вони не вважали ту інформацію достовірною і тому не передавали ті дані мені, або віце-президентові”, - написав президент у Twitter.

Тим часом від законодавців США лунають заклики провести розслідування.

Трамп таким чином відреагував на заклик сенатора-республіканця Ліндсі Ґрема про те, що адміністрація Трампа мала б розглядати такі звинувачення серйозно.

“Конгрес має обов’язково докопатися до суті нещодавніх повідомлень у пресі, що підрозділи російського ГРУ в Афганістані пропонували Талібану плату за вбивства американських солдатів, аби виштовхнути Америку з регіону”, - сказано у дописі Ґрема в Twitter.

Сенатор від Демократичної партії Кірстен Джиллібренд заявила про потребу конгресового розслідування дій Росії, щоб з’ясувати, кому платили, про які суми йдеться, і щоб виявити американців, які загинули в результаті цього.

Вона також хоче знати, коли Трамп та інші посадовці в адміністрації дізналися про це, а також, чи мали такі дані члени Конгресу.

“Я вважаю, що коли ми просимо наших військовослужбовців та їхніх рідних ризикувати і йти на пожертви задля Сполучених Штатів, то вони повинні знати, що ми робимо все можливе, щоб зменшити ті ризики і шанувати ті пожертви”, - сказала Джиллібренд.

Вона заявила, що “президент Трамп у цій ситуації, як виглядає, зовсім не виконав свій обов'язок. Але ми можемо виконати свій - з допомогою глибокого розслідування, нагляду та заходів відповідальності”.

Газета New York Times першою повідомила, що представники розвідслужб США кілька місяців тому дійшли висновку, що російський підрозділ, який пов’язують зі спробами вбивств і таємними операціями у Європі з метою дестабілізації Заходу, минулого року проводив операції в Афганістані.

Розвиваючи тему, Washington Post у неділю написала, що за три останні роки там загинули 28 американських військовослужбовців.

Газета також окремо вказує на загибель американців в результаті нападів, скоєних представниками афганських служб безпеки, в які могли проникнути представники Тлабіну.

Washington Post пише, що джерелом тих розвідданих були Сили спеціальних операцій США, і що дані підтвердило Центральне розвідувальне управління США.

Речниця Білого дому Кайлі Макінан у неділю сказала, що газета New York Times неправильно припустила, що Трамп був проінформований про ці розвіддані.

“США на день отримують тисячі повідомлень розвідки і їх старанно перевіряють”, - сказала вона. “Хоча Білий дім зазвичай не повідомляє про обговорення даних розвідки, але директор ЦРУ, радник з національної безпеки і голова апарату можуть підтвердити, що ні президента, ні віце-президента не інформували про розвіддані щодо російських винагород”.

І Росія, і Талібан заперечили повідомлення про грошові винагороди за вбивство американських військових, а в Москві при цьому повідомлення назвали “безпідставними анонімними звинуваченнями”.

Російське посольство у Вашингтоні заявило, що повідомлення New York Times “вже призвели до прямих погроз” працівникам посольств Росії у Вашингтоні та в Лондоні.

Речник Талібану Забіхулла Муджахід заперечив, що афганські бойовики можуть мати “будь-які подібні відносини з якоюсь розвідслужбою” і назвав газетну статтю спробою очорнення.

“Такі повідомлення про домовленості з російською розвідувальною службою безпідставні - наші цілеспрямовані вбивства і страти відбувалися упродовж багатьох років і до того, і ми робили це, використовуючи власні ресурси”, - сказав він. “Це змінилося після нашої угоди з американцями і їхнє життя у безпеці, бо ми не нападаємо на них”.

Раніше цього року США і Талібан після понад 18 років війни підписали “угоду про встановлення миру” в Афганістані.

США та союзні країни НАТО домовилися до наступного року вивести свої війська, якщо бойовики виконуватимуть угоду.

Дивіться також: Як волонтери можуть допомогти ресторанам та медикам у час пандемії

Як волонтери можуть допомогти ресторанам та медикам у час пандемії. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:42 0:00

XS
SM
MD
LG