Спеціальні потреби

Путін заплатить високу ціну за дружбу Трампа?


Дональд Трамп і Володимир Путін

На сторінці інформаційного агентства Reuters заступник директора Інституту Кеннана в Центрі Вудро Вільсона у Вашингтоні Вільям Померанц надрукував коментар про ймовірні користі, які Володимир Пунін може отримати після вибору Дональда Трампа на посаду президента Сполучених Штатів.

Замість ізоляції, пише автор, Путін отримає чергове перезавантаження, а також кілька довгоперспективних користей, таких як визнання зон впливу, невтручання у внутрішні справи і рівні відносини із Сполученими Штатами.

Російський керівник також, можливо, буде змушений піти на деякі поступки, а саме – відмовитися від антиамериканізму та економічного протекціонізму. Проблеми, за всіма ознаками, виникнуть щодо врегулювання у Східній Україні. Якщо покращення американсько-російських відносин доведе до зникнення суперника, яким для Росії є Сполучені Штати, хто прийде на їх місце, питає автор. Європа, «Ісламська держава»? Малоймовірно, що вони об’єднанють росіян такою мірою, як його антиамериканізм.

Залишається російський націоналізм, але й він малоймовірний у багатонаціональній, багатоконфесійній державі, якою є Російська Федерація. Отже, пише автор, якщо Путін пом’якшить свій антиамериканізм, йому загрожує втрата одного із кількох джерел національної єдності.

Якщо б президент Трамп скасував санкції проти Росії, а за ним зробив би те саме і Європейський Союз, то це змінило б нинішню економічну стратегію Путіна, пише Померанц. Як відомо, у відповідь на західні санкції, спричинені російською агресією проти України (анексія Криму і агресія у Східній Україні) Росія запровадила відплатні санкції на американські та європейські товари, що підтримало російських виробників. Якщо Трамп запропонує закінчення санкцій за взаємні поступки, це завдасть удару російським виробникам. Несподіване закінчення санкцій, викликало б удар по планах Путіна щодо України, тому що вони пов’язані з Мінським мирним процесом.

Європейці наполягають, що санкції продовжуватимуться до часу запровадження в життя угод, які вимагають конкретних дій з боку Росії і України (запровадження припинення вогню, відведення важкої зброї від лінії розмежування, проведення місцевих виборів і справа статусу Донбасу). Деякі коментатори вважають, що відмова від зайнятих російсько-сепаратистськими силами територій звільнил б Україну від фінансування дорогого процесу їх реінтеграції.

Проте відмова України від окупованих територій створила б дилему для Путіна, вважає Померанц. Кремль втратив би впив на Київ і був би змушений перебрати на себе вдмінітративні й фінансові обов’язки за керування східними районами. Він, можливо, розпочав би нові воєнні дії проти України, хоча ввесь час заперечує причетність своїх військ до подій.

Перемога Трампа і можлива згода Путіна щодо покращення відносин із США може створити для російського керівника певні проблеми. Його популярність пов’язана з агресивною закордонною політикою і протекціоністськими заходами. Вез зовнішнього ворога в нього немає джерела підтримки своєї політики. Такого джерела він не може знайти в економіці, тому що за передбаченнями Міністерства економічного розвитку РФ, життєвий стандарт росіян не зміниться на краще до 2035 року.

Дивіться також: Важка праця та наполегливість: Справжній шлях одних українців до американської мрії

Важка праця та наполегливість: Справжній шлях одних українців до американської мрії. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:45 0:00

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG