Спеціальні потреби

Шлях до Білого дому Дональда Трампа


Дональд Трамп

ЗМІ - Трамп набрав необхідну кількість голосів для висунення у президенти США від Республіканської партії.

Найбільш ймовірний кандидат на посаду господаря Білого дому від республіканців Дональд Трамп набрав необхідну кількість голосів делегатів для висунення його кандидатури на посаду президента США, - повідомляє Associated Press.

26 травня це інформаційне агентство повідомило, що Трамп тепер має підтримку 1 237 делегатів, що забезпечує йому висунення у кандидати на з’їзді республіканців, який проходитиме у липні у Клівленді, штат Огайо.

Є кілька відомих шляхів до президентства Сполучених Штатів. Демократ Гілларі Клінтон іде одним із них. Але не респубілканець Дональд Трамп.

Трамп ніколи не займав посади віце-президента, ніколи не був обраний до Сенату чи Палати представників і не займав посади губернатора одного з 50 американських штатів. Із 43 осіб, які були президентами, 37 займали щонайменше одну з цих посад перед тим, як замешкати в Білому домі.

Із шести президентів, які у своєму минулому не займали виборної посади, Джордж Вашингтон був героєм війни за незалежність Сполучених Штатів, Двайт Айзенгавер командував сюзницькими військами під час Другої світової війни, Вільям Тафт і Герберт Гувер займали міністерські посади, – достатньо, щоб вести успішну виборчу кампанію. Але ні Трамп, ні Клінтон не служили у збройних силах.

Після обрання офіційним кандидатом у президенти від Республіканської партії у липні, Трамп буде другим з черги кандидатом з ділових кіл. Мітт Ромні кандидував у 2012 році, але програв на користь Барака Обами. Проте Ромні, який був бізнесменом, у минулому займав також посаду губернатора штату Массачусетс.

Щодо Гілларі Клінтон, то вона займала важливу виборну посаду і була членому кабінету. Вона представляла штат Нью-Йорк у Сенаті перед тим, як стала державним секретарем під час першого терміну Обами на президентській посаді. Обама також був сенатором перед тим, як кандидувати на президента, як і опонент Клінтон з Демократичної партії Берні Сандерс.

Однак, якщо дотеперішній шлях Клінтон у минулому був майже певним шляхом стати президентом, ці дні належить до американської історії.

У перших роках Сполучених Штатів чотири із вісьмох президентів займали посади державного секретаря. З того часу лише Джеймс Бюкенен ішов цим шляхом. Його було обрано у 1856 році. І перед обранням Обами у 2008 році останній президент з досвідом праці в Конгресі, але без того, щоб займати посаду віце-президента або губернатора, був Джон Ф. Кеннеді, який зайняв президентську посаду у 1961 році.

Однією історичною перевагою Клінтон є те, що в неї професійний досвід юриста. Понад половина американських президентів, включно з Обамаю, були юристами.

Однак історія не так сприяє Клінтон, як віддає перевагу Трампу. Він, як усі дотеперішні президенти, чоловічої статі. Клінтон, у разі обрання, була б першою жінкою-кандидатом важливої політичної партії на президентську посаду, коли в липні відбудеться партійний з’їзд.

Протягом передвиборчої кампанії Трамп підкреслював можливості використовувати своє багатство для фінансування своєї кандидатури замість того, щоб покладатися на великі зовнішні пожертви. Згідно з заявами, які він зробив в інтерв’ю у середу, якщо його буде обрано президентом, він використає своє багатство для того, щоб відрізнятися від іншим ще іншим способом. У програмі Jimmy Kimmel компанії ABC він сказав, що замість того, щоб брати президентську зарплату 400 тисяч доларів, йому буде досить одного долара, стаючи таким чином американським лідером з найнижчою в історії зарплатою.

Проте, як можуть засвідчити всі раніші президенти, навіть найкращі заяви передвиборчої кампанії автоматично не стають дійсністю, коли кандидата обирають на посаду. У статті другій Конституції Сполучених Штатів говориться, що зарплата президента «не може бути збільшена або зменшена протягом часу, на який його обрано президентом», що означає необхідність рішення Конгресу і підпис Обами перед президентською інавгурацією, щоб скорочення зарплати набрало сили.

Дивіться також: Майбутні реформи в освіті назвав екс-міністр Квіт

Майбутні реформи в освіті назвав екс-міністр Квіт. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:32 0:00

XS
SM
MD
LG