Спеціальні потреби

Трамп: «смерть і руйнування» загрожують США, якщо не обмежити імміграції


Дональд Трамп
Дональд Трамп

В суботу вранці президент Дональд Трамп попередив про «смерть і руйнування», якщо Сполученим Штатам не буде дозволено обмежити імміграцію, пише видання Politico. Це попередження надійшло через кілька годи після того, як федеральний суддя заблокував заборону на в’їзд до США з кількох переважно мусульманських країн.

Користуючись своїм улюбленим методом комунікації з громадськістю, президент написав у Twitter, що коли країна вже не може визначати – кого впускати, а кого ні, зокрема з міркувань безпеки, це величезна проблема. «Цікаво, що деякі близькосхідні країни підтримують таку заборону. Вони знають, що якщо дозволити деяким людям прибути в країну – це «смерть і руйнування».

Президент, за всіма ознаками, посилається на коментарі міністра закордонних справ Об’єднаних Арабських Еміратів Абдулли бін-Заїда аль-Найгана, який, на відміну від багатьох посадовців мусульманських урядів, таки підтримав указ Трампа.

Щодо рішення судді президент відповів: «Думка так званого судді, який по-суті позбавляє країну права видавати накази у сфері правопорядку – смішне і буде відхилене».

Указ Трампа від 27 січня про обмеження на в’їзд до США із семи переважно мусульманчських країн викликав хвилю обурення і протестів в аеропортах і в містах по всій країні.

В п’ятницю ввечері – пише Politico – федеральний суддя Джеймс Робарт заблокував виконавче розпорядження президента Трампа.

За всіма ознаками, рішення судді заблокувало важливі частини указу Трампа з нагайним наслідком, включно із забороною на в’їзд до США громадянам Ірану, Іраку, Сирії, Лівії, Сомалі, Судану і Ємену. Заблокована також 120-денна заборона на прийняття біженців, яка надавала преферненційний статус християнам із згаданих країн.

Білий дім сказав, що в у найближчому часі Міністерство юстиції має намір вдатися до заходів на підтримку указу президента, посилаючись на його конституційні прерогативи захисту країни і та її громадян.

Дивіться також: Як Європа планує вирішувати проблему імміграції та якою буде американсько-європейська співпраця

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG