Спеціальні потреби

Адміністрація Трампа звільнила членів Президентської ради з питань ВІЛ-СНІДу


Юрист організації Lambda Legal Скот Шеттс (п), яка служить порадами громаді ЛГБТ
Юрист організації Lambda Legal Скот Шеттс (п), яка служить порадами громаді ЛГБТ

Адміністрація Трампа звільнила решту членів Президентської ради з питань ВІЛ-СНІДу, яка відома як PACHA.

Цього тижня члени комісії отримали листа, в якому сказано, що їх призначення до ради скасовано з негайним результатом. Про це повідомила газета The Washington Post.

Раду було встановлено у 1995 році за адмінінстрації президента Клінтона, щоб вона служила порадами в справі лікування ВІЛ-СНІДу.

Шестеро членів ради, незадоволені діями Білого дому щодо політики, подали у відставку ще у червні. Одним із них був Скот Шеттс, юрист організації Lambda Legal, яка служила порадами громаді ЛГБТ.

Тоді в тижневику Newsweek він написав, що президент Трамп «попросту не дбає» про людей, які живуть з вірусом імунодефіциту людини. Шеттс сказав, що адміністрація Трампа «просуває законодавство, яке завдає шкоди людям з ВІЛом та зупиняє або відміняє важливі досягнення, зроблені в боротьбі з недугою».

У п’ятницю він заявив газеті The Washington Post: «Переломним моментом для мене був підхід президента до програми Obamacare, яка важлива для людей з ВІЛом, таких як я».

Шеттс заявив у Newsweek, що більшість громадськості не обізнана з тим, що лише 40% людей з ВІЛ-СНІДом у США спроможні придбати медикаменти, які зберігають життя, доступні уже протягом понад 20 років. І що неприйнятне, щоб президент не знав цих фактів, створюючи уряд, який усуває боротьбу з епідемією на дальше місце, та є причиною або запроваджує політику і підтримує законодавство, що змінить здобутки, досягнуті протягом останніх років».

Згідно з офіційним повідомленням, Міністерство охорони здоров’я і соціальних служб США шукає кандидатів на членів нової ради.

Дивіться також: Що українці вважають подією року?

Що українці вважають подією року? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:44 0:00

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG