Спеціальні потреби

Україна опинилася на 144-му місці в світі за рівнем корупції


Організація Transparency International, яка стежить за рівнем корумпованості у світі, оприлюднила свій щорічний рейтинг - Індекс сприйняття корупції в 2013 році.

У цьогорічному рейтингу Україна посіла 144-е місце - поряд з Нігерією, Папуа-Новою Гвінеєю, Іраном, Камеруном і Центральноафриканською Республікою - набравши на три бали менше, ніж минулого року.

Однак, як зазначають автори дослідження, у наступному році Україна ризикує скотитися ще нижче. Основні причини – корумпований протекціонізм і злиття політичних та бізнес-інтересів.

Зокрема Україна стрімко втрачає позиції за показниками сприятливості умов для ведення бізнесу в країні.

Також Україна втратила за показником хабарництва. Як свідчить дослідження, державні установи та чиновники частіше вимагають від бізнесу сплати хабарів.

Зловживання посадовими повноваженнями, таємні угоди і підкуп, як і раніше, завдають руйнівної шкоди діяльності різних співтовариств по всьому світу, зазначає у своєму звіті Transparency International.

Більше двох третин з 177 держав, охоплених Індексом в 2013 року, набрали менше 50 балів на шкалі від 0 (найвищий рівень корупції) до 100 (відсутність корупції).

За даними організації, перше місце в світі розділили Данія і Нова Зеландія, кожна з цих держав отримала по 91 балу.

Афганістан, Північна Корея і Сомалі в 2013 році продемонстрували найгірші результати, набравши, кожна, по 8 балів.

«Індекс сприйняття корупції за 2013 показує, що всі країни, як і раніше, стикаються з загрозою корупції на всіх рівнях управління, від видачі дозволів на місцевому рівні до практичного виконання законів і правових норм», - заявила Уґетт Лабелль, голова правління Transparency International.

Згідно з Індексом, Росія опинилася на 127-му місці, набравши 28 балів. Казахстан зайняв 140-е з 26 балами, а Україна 144-е з 25 балами. Рейтингову таблицю колишніх країн Радянського Союзу завершують Туркменістан і Узбекистан, які поділили 168-е місце, набравши по 17 балів.

«Досвід держав, що показали найкращі результати, явно показує, як прозорість сприяє підзвітності та забезпечує припинення корупції», - заявила Лабелль. «Навіть країни, які досягли високих позицій в рейтингу, не подолали таких проблем, як "приватизація держави», порушення принципів фінансування виборчих кампаній і нагляду за виконанням великих державних контрактів, які, як і раніше, залишаються основними джерелами корупційних ризиків».

Індекс сприйняття корупції оснований на експертних оцінках рівня корупції в державному секторі різних країн.

Transparency International стверджує, що корупція в державному секторі залишається однією з найсерйозніших світових проблем, особливо в таких ділянках як діяльність політичних партій, робота правоохоронних органів і функціонування судових систем.

«Настав час зупинити тих, хто сподівається уникнути відповідальності за свої корупційні діяння. Прогалини в законодавстві та брак політичної волі з боку урядів сприяє зростанню корупції як в окремих державах, так і в міжнародному масштабі, що вимагає від нас докласти ще більші зусилля в боротьбі з безкарністю корупціонерів», - заявила Уґетт Лабелль.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG