Спеціальні потреби

Transparency International: корупція – одна з причин насильницького екстремізму


Територія, яка в роках 2014 - 2016 була під контролем угруповання «Ісламська держава»
Територія, яка в роках 2014 - 2016 була під контролем угруповання «Ісламська держава»

В організації вважають, що корупція сприяє підриву громадських інститутів, які перестають контролювати екстремістські загрози

Організація Transparency International заявила, що корупція є однією з основних причин насильницького екстремізму. Неурядова організація, яка має за мету боротьбу з корупцією, вважає, що міжнародне співтовариство повинно приділяти пріоритетну увагу антикорупційній роботі в ході боротьби з такими екстремістськими угрупованнями, як «Ісламська держава» і «Боко Гарам».

В опублікованій у вівторок доповіді організація зазначає, що через корупцію в органах влади бойовики отримують можливість використовувати народне обурення в цілях вербування, управління потоками зброї і підриву громадських інститутів, у тому числі збройних сил, через що вони втрачають можливість контролювати екстремістські загрози.

Також «Ісламська держава» мала успіхи з приводу відсутності стабільності в Лівії з часу повалення уряду Муаммара Кадафі, хоча слід додати, що вона втратила чималу частину території, яку колись контролювала.

Transparency International каже, що «Ісламська держава» представляє себе такою, якими не є корумповані уряди на Близькому Сході:

«Месидж ІДІЛ дуже ясний: уряди при владі корумповані, сприяють інтересам невеликої частини населення, позбавленої представництва еліти. Вони не можуть гарантувати послуг своїм громадянам. ІДІЛ, навпаки, зосереджений на правосудді, доброму правлінні і забезпеченні послуг», сказано у звіті.

Transparency International каже, що ці гасла мають резонанс серед іракців і сирійців, які мали справу з «насильницьким іноземним втручанням і десятиліттями релігійної нерівності».

Дивіться також: Неприбуткова організація у Балтиморі допомагає незаможним родинам

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG