Спеціальні потреби

У Нью-Йорку поновлюються переговори щодо створення Трансатлантичного торговельного та інвестиційного партнерства


Акції протесту проти створення ТАТІП у Брюсселі 18 квітня.
Акції протесту проти створення ТАТІП у Брюсселі 18 квітня.

У понеділок в Нью-Йорку поновлюються переговори представників США і Євросоюзу щодо угоди про створення трансатлантичного торговельного та інвестиційного партнерства (ТАТІП).


Ініціативу підтримують президент Барак Обама і канцлер Німеччини (найбільшої економіки Європи) Анґела Меркель. Однак минулими вихідними на вулиці німецьких, австрійських, бельгійських та фінляндських міст вийшли тисячі людей, які протестують проти угоди.

«Ми кажемо «ні», ми не хочемо цього. Досить того, що відбувається тут, у Німеччині, з цією генною інженерією», - вважає Ліса Мюнц з Мюнхена.

Поточний раунд переговорів, який завершиться в п’ятницю - вже дев'ятий з черги, починаючи з минулого року.

Як підкреслюють офіційні особи, ця угода приноситиме економікам на обох боках Атлантики по 100 мільярдів доларів щорічно.

Угода передбачає зниження і без того низьких тарифів у торгівлі між США (найбільшою економікою світу) та економічними системами 28 країн-членів Євросоюзу, які, разом узяті, перевищують за обсягом економіку США. Угода передбачає удосконалення та зміцнення багатьох глобальних правил і стандартів та поширюється на широкий асортимент товарів і послуг - від сиру рокфор до бухгалтерського обліку.

Однак, на думку противників угоди, виграють від неї не споживачі, а могутні корпорації, оскільки будуть знижені стандарти якості та безпеки продуктів. Пропозиція, що викликає найгостріші дискусії, полягає в тому, що корпорації можуть отримати право подавати судові позови проти урядів, причому ці позови будуть розглядатися не згідно з національним законодавством, але з міжнародними правовими нормами.

У Німеччині невдоволення потенційною угодою також віддзеркалює антиамериканські настрої. До Америки стали ставитися гірше через – серед іншого - викриття діяльності американських спецслужб, в тому числі прослуховування мобільного телефону Анґели Меркель.

Минулої п'ятниці президент Обама закликав учасників переговорів продовжити роботу над угодою.

«Сьогодні, коли Конгрес обговорює важливий, підтриманий обома партіями законопроект про сприяння розвитку торгівлі, цього року необхідно досягти суттєвого прогресу на переговорах щодо створення ТАТІП», - заявив президент на спільній прес-конференції з прем'єр-міністром Італії Маттео Ренці.

16 квітня американські законодавці схвалили законопроект, що надає президенту Обамі «повноваження щодо сприяння розвитку торгівлі». Президент зможе затвердити цю угоду, а також іншу важливу угоду з азійськими країнами. Конгрес зможе проголосувати за ці угоди або проти них, але не зможе внести в них будь-які зміни.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG