Спеціальні потреби

Трамп готовий використати надзвичайні повноваження заради побудови муру на кордоні з Мексикою


Конгрес сам створив можливість для таких зловживань з боку інституту президента, надавши йому повну свободу щодо оголошення надзвичайної ситуації
Елізабет Ґойтін, експерт Brennan Center for Justice

Президент США Дональд Трамп готовий використати повноваження його посади, передбачені на випадок надзвичайних ситуацій, для фінансування побудови стіни на кордоні між Сполученими Штатами та Мексикою, яка має стати на заваді нелегальній міграції до США. Про це американським ЗМІ повідомили джерела в оточенні президента.

Пізніше у п'ятницю президент Дональд Трамп підтвердив, що готовий взяти на себе надзвичайні повноваження задля гарантування "безпеки країни".

Відповідну заяву президент зробив у ході спілкування зі ЗМІ після зустрічі з лідерами демократів у Конгресі. Президент назвав зустріч плідною. Натомість демократи заявили, що Трамп висловив готовність продовжувати часткове закриття уряду протягом численних місяців чи навіть років. Президент підтвердив свою готовність до цього.

У США вже понад тиждень триває закриття уряду, протягом якого частина держслужбовців відправлені у відпустку за власний рахунок або працюють без гарантій оплати праці.

Що не передбачене надзвичайними повноваженнями президента так це витрачання грошей, які не було перед тим виділено Конгресом США
Ґреґорі Корте, журналіст видання USA Today

Трамп домагається згоди Палати представників Конгресу, яку контролюють демократи, на внесення до урядового бюджету 5 мільярдів доларів на побудову стіни вздовж південного кордону США. Демократи відкидають позицію президента.

Можливим джерелом фондів, необхідних для фінансування побудови стіни у разі звернення Трампа до "надзвичайних повноважень", міг би стати військовий бюджет США. Експерти відзначають, що законодавство США обмежує здатність президента апелювати до надзвичайних повноважень, а спроби зробити це для побудови стіни на кордоні з Мексикою без підтримки Конгресу наразились би на серйозних спротив.

"Що не передбачене надзвичайними повноваженнями президента, так це витрачання грошей, які не було перед тим виділено Конгресом США. Єдине, що може Трамп, так це прискорити планування побудови стіни, на яку немає коштів", - твітує журналіст видання USA Today, Ґреґорі Корте.

​"Оголошення надвичайної ситуації задля побудови стіни означало би зловживання надзвичайними повноваженнями. Але Конгрес сам створив можливість для таких зловживань з боку інституту президента, надавши йому повну свободу щодо оголошення надзвичайної ситуації", - пише експерт Brennan Center for Justice Елізабет Ґойтін.

Між тим прихильники Трампа вітають його рішучість використовувати доступні інструменти для реалізації задекларованої мети - гарантувати безпеку кордонів США.

Дивіться також: Федеральний уряд США частково не працює 12 днів

Федеральний уряд США частково не працює 12 днів. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:49 0:00

Відео - найголовніше

Чотири уроки війни. Думки західних аналітиків. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:20 0:00
XS
SM
MD
LG