Спеціальні потреби

Призупинення роботи уряду може тривати «дуже довго», заявив президент Трамп


Президент США Дональд Трамп у п'ятницю пригрозив «дуже довгим» призупиненням роботи федерального уряду - так званим "government shutdown", всього за кілька годин до крайнього терміну опівночі. Президент закликав Сенат затвердити законодавство про витрати, яке включало б його вимогу стосовно нових видатків на 5 мільярдів доларів для фінансування будівництва стіни на південному кордоні.

Сенат, очолюваний республіканцями, вже затвердив кошти для уряду до 8 лютого, однак грошей на будівництво стіни передбачено не було. Але Трамп доклав зусиль, щоб переконати союзників- республіканців у Палаті представників у четвер, щоб використати короткостроковий законопроект про фінансування, як важіль, щоб добитися грошей на стіну, незважаючи на протести Демократичної партії.

У серії з десяти ранкових повідомлень у Twitter у п'ятницю президент закликав керівника більшості Сенату Мітча Макконнелла взяти виправлений законопроект з Палати представників. Трамп намагався звинуватити демократів Сенату, чия підтримка потрібна для досягнення 60 голосів, необхідних для проходження законопроекту.

У республіканців у даний час є більшість у Сенаті – 51-49.

«Якщо демократи голосуватимуть проти, буде призупинення роботи уряду, яке триватиме дуже довго», – написав президент у Twitter.

«Сенатор Мітч Макконнелл повинен боротися за стіну та прикордонну охорону так сильно, як би боровся за що завгодно, – написав Дональд Трамп. – Йому потрібні голоси демократів, але, як показано в Палаті, добрі речі стаються».

Дивіться також: Підсумки 2018-го: Чому, та як Білий дім підтримував Україну у протистоянні російській агресії та тиску

XS
SM
MD
LG