Спеціальні потреби

Трамп озвучив попередження, яке стосується України


Вони беруть у нас сотні мільйонів доларів, навіть мільярди, а тоді голосують проти нас. Що ж будемо стежити за цим голосуванням. Хай проголосують проти нас, ми зекономимо багато грошей
Президент США Дональд Трамп

Президент США Дональд Трамп заявив у середу, що США можуть позбавити підтримки країни, які у четвер підуть проти позиції Вашингтона і проголосують за резолюцію ООН, яка закликає Америку відкликати офіційне визнання Єрусалиму столицею держави Ізраїль. Про це повідомляє видання The Hill. Екстренна нарада Генеральної Асамблеї ООН та голосування з приводу відповідної резолюції має відбутись у четвер.

"Вони беруть у нас сотні мільйонів доларів, навіть мільярди, а тоді голосують проти нас. Що ж будемо стежити за цим голосуванням. Хай проголосують проти нас, ми зекономимо багато грошей. Нам байдуже", - попередив президент США.

У четвер пройде голосування, яке критикує наш вибір. Ми запам'ятаємо, хто і як голосуватиме
Ніккі Гейлі, посол США в ООН

Раніше, як повідомляє "Радіо Свобода", США наклали вето на проект резолюції ООН, який відкидає визнання Єрусалима столицею Ізраїлю. Решта 14 країн-членів Ради Безпеки ООН на засіданні 18 грудня проголосували за проект резолюції, підготовлений Єгиптом.

Проект резолюції став відповіддю на офіційне визнання Єрусалима столицею Ізраїлю з боку США рішенням президента Трампа від 6 грудня. Тоді президент США також розпорядився перенести американське посольство з Тель-Авіва до Єрусалима.

Коли ми приймаємо рішення, яке віддзеркалює волю американського народу, щодо того, де розміщувати НАШЕ посольство, ми не очікуємо, що ті, кого ми підтримали, завдадуть по нас удару
Ніккі Гейлі, посол США в ООН

У поголосованому Радбезом документі, який також підтримала і Україна, висловлюється «глибокий жаль» у зв’язку із заявою президента США Дональда Трампа про визнання Єрусалима столицею Ізраїлю і рішенням Сполучених Штатів ініціювати перенесення свого посольства в це місто з Тель-Авіва.

Позицію України постійний представник при ООН Володимир Єльченко пояснив, що Україна послідовно виступає за необхідність дотримання норм міжнародного права.

Посол США в ООН Ніккі Гейлі у вівторок заявила, що Вашингтон запам'ятає, котрі країни голосуватимуть на підтримку резолюції, яка іде проти США.

"В ООН завжди просять робити та жертвувати більше. Тож коли ми приймаємо рішення, яке віддзеркалює волю американського народу, щодо того, де розміщувати НАШЕ посольство, ми не очікуємо, що ті, кого ми підтримали, завдадуть по нас удару. У четвер пройде голосування, яке критикує наш вибір. Ми запам'ятаємо, хто і як голосуватиме", - напсала Гейлі у Twitter.

Гейлі також назвала голосування Радбезу ООН "образою".

У середу президент США заявив, що американці "втомились від того, що цю країну експлуатують" країни, які протидіють Америці на міжнародній арені.

"Більше не буде такого, як раніше - що ви голосуєте проти нас, а тоді отримуєте сотні мільйонів доларів, бо у США не знають, що роблять", - також сказав президент США.

Дивіться також: Про електромагнітні бурі незабаром можна буде дізнаватися заздалегідь

Про електромагнітні бурі незабаром можна буде дізнаватися заздалегідь. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:19 0:00

XS
SM
MD
LG