Спеціальні потреби

Глава Єврокомісії назвав обрання Трампа ризикованим для відносин ЄС і США


Новообраний президент США Дональд Трамп створює ризики для відносин між Європейським Союзом та Сполученими Штатами Америки, – про це заявив президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер.

Виступаючи в п’ятницю перед студентами в Люксембурзі, Юнкер сказав, що Трамп має вникнути у те, як працює Європа, щоб уникнути «двох років втраченого часу», коли в січні він займе пост президента.

«Говорячи загалом, політичний клас, і США в цілому, не цікавляться Європою взагалі. Трамп казав під час своєї кампанії: от я щойно говорив це нашому президентові тут, що Бельгія – це невелике село в Європі. Точно сказано, якщо дивитися здалеку, але це не відповідає дійсності. Тому нам потрібно навчити новообраного президента, що таке Європа насправді, і як вона працює», – заявив Юнкер.

Президент Єврокомісії нагадав, що сумніви Трампа щодо ефективності НАТО можуть мати «згубні наслідки», тому що йдеться про оборону Європи.

«Він поставив під сумнів Трансатлантичний альянс, що насправді дуже небезпечно, і таким чином він поставив під сумнів модель захисту Європи. Що стосується біженців і небілих американців, то у Трампа підхід, який жодною мірою не збігається з переконаннями і почуттями в Європі. Думаю, ми витратимо два роки, перш ніж Трамп відвідає ті частини світу, про які він не знає», – розповідав студентам Жан-Клод Юнкер.

Його відверті зауваження відображають рівень шоку і занепокоєння серед деяких європейських лідерів через обрання Трампа, який, серед іншого, позитивно висловлювався про президента Росії Володимира Путіна.

Під час своєї виборчої кампанії Дональд Трамп також різко критикував політику відкритих кордонів у деяких країнах Євросоюзу.

На відміну від заяв Юнкера, інші європейські лідери звучать більш дипломатично. Вони заявляють про готовність працювати з новообраним президентом-республіканцем.

У середу, відразу після виборів у США, глава Єврокомісії Жан Клод Юнкер і президент Європейської ради Дональд Туск запросили Дональда Трампа на саміт «США-ЄС» для обговорення актуальних проблем, серед яких – боротьба з тероризмом і вирішення військового конфлікту на сході України.

Дивіться також: Гілларі Клінтон звернулася до молодих людей з мотиваційною промовою

Гілларі Клінтон звернулася до молодих людей з мотиваційною промовою. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:33 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG