Спеціальні потреби

Трамп не згадав Росію, СРСР ні словом в указі про День, присвячений падінню Берлінського муру


Ми вшановуємо сміливість всіх людей, які наполягають на кращому майбутньому для себе, своїх родин та своєї країни

Президент США Дональд Трамп проголосив сьогоднішній день, 9-те листопада 2017-го року, Всесвітнім днем свободи на честь 28-ї річниці падіння Берлінського муру та об'днання Німеччини. Про це йдеться у повідомленні на сайті Білого дому.

Оприлюднення заяви співпало із візитом президента США до комуністичного Китаю, де він серед іншого говорив про ситуацію на Корейському півострові, висловивши підтримку уряду Південної Кореї на тлі загрози з боку КНДР.

"Ми вшановуємо сміливість усіх людей, які наполягають на кращому майбутньому для себе, своїх родин та своєї країни. У той же час ми замислюємося над становищем свободи у світі сьогодні та тих, хто приніс найвищу жертву, захищаючи її", - говориться у документі.

Заява також відзначає, що навіть сьогодні, "у час безпрецедентної свободи", тероризм та екстремізм довкола світу несуть загрозу.

Тріумф свободи, миру та безпеки над репресивним тоталітаризмом залежить від нашої здатності працювати разом з нашими друзями та союзниками

"Тріумф свободи, миру та безпеки над репресивним тоталітаризмом залежить від нашої здатності працювати разом з нашими друзями та союзниками. Коли нації працюють разом, ми маємо свободи і ми захистимо її прогрес та стабільність у світі", - йдеться у документі.

Заява також відзначає, що США лишаються відданими просуванню свободи у світі наперекір силам репресій та радикалізму.

"Ми надалі чітко заявляємо, що режими, які здійснюють утиски, мають довіряти своїм громадянам та надати їм свободу, на яку ті заслуговують", - відзначає документ.

Водночас заява жодним словом не згадує ані СРСР, який відіграв провідну роль у зведенні Берлінського муру, ні Росію та її нинішні агресивні дії.

Дивіться також: USAID виділяє $50 млн на проект з підтримки об’єднаних громад в Україні «ДОБРЕ»

USAID виділяє $50 млн на проект з підтримки об’єднаних громад в Україні «ДОБРЕ». Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:22 0:00

XS
SM
MD
LG