Спеціальні потреби

До Дня незалежності США Трамп закликав захистити країну від «лівацької культурної революції» - New York Times назвали промову "похмурою"


Президент США Дональд Трамп виступив з промовою на честь Дня незалежності США. Помітна частина промови була, як видається, коментарем щодо зростання впливу прогресивних ідей та політиків у США, закликів протестувальників у США до перегляду ролі знакових для країни осіб, вандалізму щодо монументів суперечливим на думку протестувальників історичним діячам. Опоненти президента США розкритикували промову. Її схвально сприйняли у консервативних колах.

Ми вимовимо правду повністю, без жодних вибачень. Ми оголошуємо, що Сполучені Штати Америки - найбільш справедлива і видатна держава,  яка будь-коли існувала на Землі
Дональд Трамп

"Радикальна ідеологія, яка атакує нашу країну, просувається під прапором боротьби за соціальну справедливість, але насправді, вона б знищила і справедливість і наше суспільство. Вона б трансформувала справедливість на інструмент розбрату та помсти, і перетворила би наше вільне та гармонійне (inclusive- англ.) суспільство та місце репресій, пригнічення та дискримінацїї (exclusion - англ.). Вони хочуть примусити нас замовчати, але ми не дозволимо заткнути нам рота", - заявив президент США у ході виступу. Президент також заявив про впливовість у США "нового крайньо лівого фашизму, який вимагає абсолютної вірності".

Промова президента США відбулась біля монументу на горі Рашмор, у штаті Південна Дакота. На цьому гігантському барельєфі зображені портрети президентів Джорджа Вашингтона, Томаса Джефферсона, Теодора Рузвельта і Авраама Лінкольна. Послухати промову президента зібралися більше 7,5 тис глядачів.

Трамп піддав різкій критиці «лівацьку культурну революцію» і «злісні натовпи», які, за його словами, загрожують основам американської держави. Він засудив тих, хто веде «безжальну кампанію, щоб знищити нашу історію, знеславити наших героїв, знецінити наші цінності і навернути наших дітей».

Трамп додав, що ці люди «відкрито атакують спадщину» президентів, зображених на монументі.

Очевидно опонуючи критиці, яка звучить на адресу численних історичних постатей у США у зв'язку із, наприклад, їх причетністю до рабовласництва, тощо, президент США нагадав, що батьки-засновники Сполучених Штатів здійснили не просто революцію у владі, вони здійснили революцію у боротьбі за справедливість, рівність, свободу і добробут:

«Жодна нація не зробила більше для поліпшення умов життя людей, ніж Сполучені Штати Америки. І жоден народ не зробив більше в справі просування людського прогресу, ніж громадяни нашої великої країни».

У своїй промові Трамп підкреслив: «не існує кращого місця для того, щоб святкувати незалежність Америки, ніж під цим величним монументом, спорудженим на честь чотирьох найбільших американців».

Промова Трампа була справді жахливою
Екс-посол США у Росії Майкл Макфол

Промову критично зустріли деякі оглядачі, ЗМІ, противники президента Трампа.

"Промова Трампа була справді жахливою"", - заявив екс-посол США у Росії Майкл Макфол, який часто критикує Трампа. Макфол також розкритикував Трампа за порівняння протестувальників, опонентів із фашистами.

"Президент Трамп виголосив похмуру промову, яка розідлить суспільство (dark and divisive speech - прим. ГА) біля гори Рашмор, наголошуючи на культурних війнах і ледве згадуючи пандемію", - описало промову видання The New York Times, яке сам Трамп звинувачує в упередженості щодо себе.

"Непопулярний, відповідно до опитувань, та нездатний контролювати бурхливу пандемію, президент змалював себе, як борця проти "нового крайньо лівого фашизму", який загрожує американським цінностям та прагне знищити історію", - відзначили у виданні.

Він очевидно готовий протистояти тоталітарним лівим
Екс-спікер Палати представників Конгресу США Ньют Гінгрич

"Праві диктатори давно використовують привид лівого тоталітаризму для залякування. Згадайте Муссоліні, Франко, Піночета... Ми не можемо дозволити некомпетентності та погіршенню його психічного здоров'я затьмарити загрозу, яку він становить", - заявив колишній посадовець адміністрації Обами Майкл Карпентер. Як критики Трампа так і критики його конкурента на виборах президента США Джо Байдена часто закидають їм деменцію, неадекватність, тощо.

Промову привітали у консервативних колах.

"Чудова промова, жорстка, але виправдано, вона віддала належне предкам, нагадала про дива американської культури, і точно описала, що стоїть на кону у культурній війні - це найкраща промова Трампа з часу виступу у Варшаві", - відзначив онлайн Річ Лоурі, редактор консервативного видання National Review.

"Слова президента Трампа про те, що ми маємо схилятись лише перед Богом відновлюють класичне американське переконання, що як вільні люди ми не забов'язані вклонятись будь-якій особі, чи організації. Він очевидно готовий протистояти тоталітарним лівим", - заявив екс-спікер Палати представників Конгресу США Ньют Гінгрич.

Трамп закликав американців «захистити гідність нашої країни», «захистити велич нашої держави, для громадян будь-якої раси, в кожному місті і в кожній частині цієї славної країни».

Трамп підкреслив: «Ми вимовимо правду повністю, без жодних вибачень. Ми оголошуємо, що Сполучені Штати Америки - найбільш справедлива і видатна держава, яка будь-коли існувала на Землі».

Президент США повідомив, що підписав указ про створення парку, в якому будуть встановлені статуї найбільших героїв Америки.

Дивіться також: Чому американців цікавлять програми українознавства і чому їх необхідно підтримувати

  • 16x9 Image

    Російська служба "Голосу Америки"

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG