Спеціальні потреби

«Америка понад усе» не означає «Америка наодинці» – Трамп у Давосі


Президент США виступив з програмною промовою на Всесвітньому економічному форумі у швейцарському ДавосіПрезидент Дональд Трамп в п'ятницю виступив з програмною промовою в Давосі, заявивши, що Америка відкрита для взаємовигідного ділового співробітництва з усіма країнами світу.

«Як президент Сполучених Штатів я завжди ставлю інтереси Америки на перше місце, - сказав він. - Так само, як лідери інших країн повинні ставити на перше місце інтереси своїх держав. Але гасло «Америка понад усе» не означає «Америка наодинці». Коли розвиваються Сполучені Штати, розвивається і весь світ».

Трамп, який прибув до швейцарського Давоса напередодні, 25 січня, став першим президентом США за останні майже 20 років, які вирішили взяти участь в роботі Всесвітнього економічного форуму. До нього ВЕФ відвідував лише Білл Клінтон в 2000 році.

Виступаючи в ході сесії «Глобальний вплив політики: Америка понад усе», Дональд Трамп заявив про те, що Сполучені Штати «працюють над реформуванням системи міжнародної торгівлі», домагаючись того, щоб вона «приносила процвітання і вигоди» країнам, які «грають за правилами».

«Режим вільної і прозорої торгівлі неможливий, якщо деякі держави будуть використовувати цю систему на шкоду іншим країнам», - заявив президент США.

Дональд Трамп підкреслив, що Сполучені Штати відтепер боротимуться з «несправедливими правилами ведення торгівлі», приділяючи особливу увагу «розкраданням інтелектуальної власності, промисловим преференцій (з боку держави) і державному плануванню економічної діяльності».

Господар Білого дому заявив, що одним з головних зовнішньополітичних пріоритетів для США залишається боротьба з тероризмом.

Він нагадав, що сили міжнародної коаліції, очолюваної Сполученими Штатами, «звільнили майже 100 відсотків території, займаної угрупованням «Ісламська держава» в Іраку і Сирії, але боротьба з терористами поки що не закінчена. Американська адміністрація має намір також домогтися того, щоб притулком для терористичних угруповань не став Афганістан.

Дивіться також: «Джавеліни» суттєво вплинуть на переговори з Росією - генерал США

«Джавеліни» суттєво вплинуть на переговори з Росією - генерал США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:22 0:00

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG