Спеціальні потреби

У Білому домі назвали "можливо брехнею від демократів" заяву адвоката Ассанжа про запропоноване від імені Трампа помилування


За вказівкою президента Рорабахер пропонував помилування, якщо Ассанж... заявить, що Росія не була причетна до витоків інформації із Національного комітету Демократичної партії
Захист Ассанжа

Речниця Білого дому Стефані Грішем у середу назвала "тотальною брехнею" заяву адвоката Джуліана Ассанжа у Лондоні про те, що екс-конгресмен Дана Рорабахер у 2017-му році пропонував Ассанжу помилування в обмін на допомогу у приховуванні ролі Росії у зламі комп'ютерних мереж Демократичної партії США.

"Президент ледь знайомий із Даною Рорабахером, хіба що знає, що той екс-конгресмен. Він ніколи з ним не розмовляв щодо цього, або майже будь-якого іншого питання. Це повна вигадка та тотальна брехня. Це можливо ще одна нескінчена вигадка та тотальна брехня від Національного комітету Демократичної партії", - наводять слова речниці Білого дому журналісти.

Як повідомляє The Daily Beast, один із захисників Ассанжа заявив про наявність у захисту опису того, як "пан Рорабахер зустрічався із паном Ассанжем та заявляв, за вказівкою президента, що він пропонує помилування, або інший вихід із ситуації, якщо пан Ассанж... заявить, що Росія не була причетна до витоків інформації із Національного комітету Демократичної партії".

Рорабахер стверджував, що Ассанж показав йому ... переконливі свідчення того, що Росія не була джерелом повідомлень Демократичної партії, які WikiLeaks опублікували протягом кампанії 2016 року...
Видання The Intercept у матеріалі 2018-го року

За оцінкою розвідки США, публікації сайту Wikileaks під час виборчої кампанії 2016-го року були пов'язані із Росією, яка переслідувала мету сприяти Трампу. Рослідування незалежного прокурора Мюллера щодо втручання Росії не знайшло достатніх доказів координації між виборчою кампанією Дональда Трампа та урядом Росії.

Між тим сам сайт Wikileaks, який розвідка США охарактеризувала, як ворожу розвідувальну організацію, заявив у середу наступне через Twitter:

"Зустріч та пропозиція були зроблені за 10 місяців після того, як Джуліан Ассанж вже незалежно заявив, що Росія не була джерелом публікації щодо Національного комітету Демократичної партії. Заява свідка це лише частина вибухової інформації від нашого захисту, яку буде оприлюднено".

... Ассанж хотів поділитись цією інформацією з американськими урядовцями, розповів Рорабахер, але йому не вдалося представити пропозицію президенту
Видання The Intercept у матеріалі 2018-го року

Рорабахер у 2017-му році заявляв ЗМІ, що брав участь у "конфіденційній взаємодії" між Білим домом та Ассанжем. Зі слів Рорабахера, випливало, повідомляли тоді CBS, що він діяв із власної ініціативи. Ассанжу, за планом Рорабахера, мали запропонувати припинення його переслідування в обмін на докази того, що Росія не була джерелом матеріалів Wikileaks, які було оприлюднено під час виборчої кампанії 2016-го року.

Рорабахер заявляв тоді, що Ассанж під час зустрічей із ним багаторазово заявляв, що "росіяни взагалі не брали участі".

"Ключем до встановлення того, чи росіяни насправді втрутилися у вибори працюючи разом із Дональдом Трампом, здійснивши злам комп'юетної мережі Національного комітету Демократичної партії... Щоб це спростувати треба сказати, а хто ж це зробив. І Джуліан Ассанж, коли я зустрічався з ним, багаторазово заявляв, що росіяни взагалі не брали участі", - заявляв Рорабахер.

Тоді ж екс-законодавець говорив, що веде конфіденційні переговори із Білим домом з приводу можливої угоди.

Рорабахер заявляв, що глава апарату Білого дому Джон Келлі не дав йому провести брифінг для Трампа з приводу зустрічі Рорабахера із Ассанжем, яка мала місце у Лондоні у серпні 2017-го

Між тим публікація розвідувального сайту The Intercept від початку 2018-го року вказала, що Рорабахер заявив цьому Сайту, що глава апарату Білого дому Джон Келлі не дав йому провести брифінг для Трампа з приводу зустрічі Рорабахера із Ассанжем, яка мала місце у Лондоні у серпні 2017-го.

"Рорабахер стверджував, що Ассанж показав йому ... переконливі свідчення того, що Росія не була джерелом повідомлень Демократичної партії, які WikiLeaks опублікували протягом кампанії 2016 року. Ассанж хотів поділитись цією інформацією з американськими урядовцями, розповів Рорабахер, але йому не вдалося представити пропозицію президенту", - писало видання.

Як відзначає The Daily Beast, захист Ассанжа бореться проти його екстрадиції до США. Ассанж заявляв, що справа проти нього у Сполучених Штатах політично мотивована і тому його не треба видавати США.

Дивіться також: Як відбирають і навчають собак-поводирів

Як відбирають і навчають собак-поводирів. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:10 0:00

Відео - найголовніше

Мистецтво про непереможну силу жінки. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:27 0:00
XS
SM
MD
LG