Спеціальні потреби

Напад на Ін-Аменас почали планувати ще до французької операції у Малі


До нападу на Ін-Аменас терористи готувались місяцями
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:55 0:00

До нападу на Ін-Аменас терористи готувались місяцями

Стали відомі подробиці атаки на газопереробний завод Тігентурін в Алжирі, у результаті якої терористи забрали життя 37 громадян восьми країн світу.

Про це заявив прем’єр-міністр Алжиру Абдельмалек Селяль під час прес-конференції у понеділок. Ще п’ять заручників вважаються пропалими безвісти, а сім тіл поки ще не впізнані

До угруповання ісламістських бойовиків входили два канадці, розповів журналістам алжирський прем’єр-міністр Селяль:

«В угруповання входили 32 терористи, з яких троє були алжирцями, інші – представниками восьми різних національностей, - з Тунісу, Єгипту, Малі, Нігеру, Канади та один з Мавританії».

Бойовики прийшли до Алжиру з території Північного Малі, що знаходиться під контролем близьких до аль-Каqди ісламістів.

Прем’єр-міністр Алжиру розповів, що бойовиків привіз до заводу водій, який працював в Тігентуріні. Його ім’я Заїд.

Терористи потрапили на територію заводу, вдягнуті в алжирські військові уніформи. Ця інформація підтверджується і свідоцтвами заручників, яким вдалося врятуватися. Серед них Алан Райт:

«Коли ти не знаєш, що відбувається навколо, оскільки терористи вдягнуті так само, як і охорона, дуже важко вирішити, чи варто бігти чи залишитися».

Західні уряди, чиї громадяни постраждали, піддали критиці алжирську владу через те, що ті почали штурм заводу, не порадившись з ними.

У понеділок алжирський прем’єр-міністр пояснив, чому вони були змушені це робити. Під час переговорів з терористами їм стало зрозуміло, що ті тягнуть час, аби закласти вибухівку та перетворити завод у велику бомбу.

Вибух, який вони готували, за словами Селяля, знищив би усе живе в радіусі п’яти кілометрів. За його словами, алжирський спецназ діяв дуже професійно. Вони змогли під час першого ж штурму допомогти збігти кільком сотням працівникам заводу та запобігти підриву заводу.

Говорить заручник Олівер Томлдір:

«Хлопці, які нас звільнили, рятівники в Ін Аменасі, вони були чудові, вони були як старі друзі».

Але загнані в тупик, бойовики вбили останніх сімох заручників, яких вони тримали, зазначив прем’єр-міністр Алжиру Селяль:

«Це було масове вбивство, тому що кілька заручників було розстріляно впритул».

У результаті штурму 29 терористів було знищено, а троє зараз знаходяться під арештом. Це – результат операції.
«Коли ти не знаєш, що відбувається навколо, оскільки терористи вдягнуті так само, як і охорона, дуже важко вирішити, чи варто бігти чи залишитися».
Алан Райт, заручник


Одноокий лідер аль-Кайди Моктар Бельмоктар узяв усю відповідальність за атаку, згідно з африканським новинним веб-сайтом.

Моктар Бельмоктар:

«Ми в аль-Кайді оголошуємо це благословенною операцією».

Прем’єр-міністр Алжиру спростував твердження терористів про те, що атака – відповідь на введення французьких військ у Малі. Вона готувалася щонайменше два місці, задовго до того, як перші французькі солдати увійшли в цю африканську країну. Підтверджує це і американська розвідка, якій було відомо про підготовку атаки аль-Кайди на західний об’єкт в регіоні.

За словами голова Комітету з питань розвідки Палати представників Майк Роджерс:

«Ми не знали точно, що це буде саме це місце та саме за таких обставин, але ми знали, що вони намагаються знайти мішень з багатьма іноземцями і зрозуміло, що саме це воно і було».
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG