Спеціальні потреби

Потужні торнадо обрушились на південно-східні штати


Від 6 до 12 торнадо прокотилися у вівторок південно-східними регіонами США. За останніми даними, щонайменше 13 людей отримали поранення. Стихія викорчовувала дерева, валила будинки і піднімала у повітря багатотонні вантажівки. Чи не найбільше постраждало техаське місто Далас і його околиці. Пройшовшись містом та його околицями, смерч залишив за собою руїни.

Щонайменш два смерчі, які вдарили регіон, Національна метеорологічна служба віднесла до категорії «великих та дуже небезпечних». Урагани були настільки потужними, що піднімали у повітря вантажні контейнери, кожен з яких важить майже чотирнадцять тонн. Погравшись з ними у повітрі, стихія просто кидала їх на землю, як іграшкові.

Одна літня жінка у момент стихії доглядала свого онука та двох інших дітей. Оцінивши небезпеку, вона разом з дітьми залізла у ванну та переховувалась там, закриваючи їх собою від негоди.

Рух на автошляхах був паралізований. Усі авіарейси були відмінені в одному з аеропортів біля Далласу – Форт Ворсі. Град, розміром у м’яч для гольфу, пошкодив понад сто літаків. Джанет Дейвіс на власні очі бачила наближення Торнадо:

«Небо стало фіолетовим, зеленим, помаранчевим – прямо як у кіно. Як тільки ми підійшли до терміналу, нам наказали спускатися у сховища, більшість з них, до речі – це звичайні туалети».

Тим часом мешканці міста та його околиць намагаються врятувати те, що залишилось після стихії: взуття, одяг, особисті речі дитячі іграшки.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG