Спеціальні потреби

Американські експерти про боротьбу з тероризмом


Хвиля вибухів у Росії ще раз підтвердила те, що тероризм став глобальною загрозою – зазначають американські експерти з питань безпеки. Вони закликають уряди країн об’єднати зусилля у боротьбі з тероризмом. Експерти радять посилити роботу розвідки у виявленні і запобіганні нападам, як також закликають краще готуватись до ліквідації наслідків можливих терактів.

Вибухи в метро перетворили звичайний робочий день мешканців російської столиці у нічне жахіття.

Однак деякі експерти з питань безпеки кажуть, що вибухи в Москві є проявами тероризму, який не легко викорінити. Говорить експерт Майкл О’Генлон з Інституту Брукінґса:

«Таке насилля не можна зупинити назавжди і, можливо, нам доведеться з цим жити до кінця нашого життя.

Після хвилі вибухів багато американських та європейських міст посилили заходи безпеки у багатолюдних станціях метро. Однак це лише тимчасове рішення. О’Генлон каже, що у вирішенні проблеми транспортної безпеки слід вжити заходів на далеку перспективу:

«Думаю, нам треба знайти відносно прості, хоча іноді і дещо дорогі, засоби виявлення вибухових пристроїв. Можливо значно більше саперів із собаками у таких людних місцях. І слід залучити більше ресурсів у розвідувальну роботу».

Тероризм – постійна загроза, тому у США рятувальні служби постійно проводять навчання, аби бути краще готовим до надзвичайних ситуацій.

Під час недавнього навчання у столичному Вашингтоні поліцейські та пожежники вчилися надавати допомогу потерпілим унаслідок вибуху в автобусі. Говорить представник Федерального бюро розслідування Ліндсі Ґодвін:

«Важливо щоб ми ділилися досвідом з нашими партнерами у Росії та інших країнах».

Після вибухів у Москві, Мадриді та Лондоні, експерти підкреслюють, що тероризм загрожує будь-якій країні. О’Генлон каже:

«Сьогодні метою глобального тероризму є завдати якнайбільше шкоди і вбити якнайбільше людей, щоб підірвати принципи, за якими живе суспільство».

Однак О’Генлон каже, що попри те, що метою тероризму є домогтися змін у політиці, така тактика не має ефективності:

«Деякі з цих терористичних груп недооцінили того, що Захід і Росія, в даному випадку, виявилися не такими м’якими, як вони думали».

О’Генлон каже, що з часу терактів 11 вересня 2001 року західне суспільство не толерує тероризму. І, сподіваючись на краще, американські міста все ж таки готуються до найгіршого сценарію.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG