Спеціальні потреби

У США зберігається стан підвищеної безпеки через загрозу теракту


У зв’язку з відзначенням подій, присвячених 10-ій річниці терактів 11 вересня 2001-го року, уряд США продовжив у понеділок стан посиленої безпеки в країні. Загроза теракту про яку раніше попередило ФБР поки не минула. Протягом неділі 11 вересня жодних серйозних інцидентів з безпекою не сталося, втім правоохоронці закликають громадськість бути пильними.

Під час недільної меморіальної церемонії на місці, де колись стояли вежі-близнюки в Нью-Йорку, президент Барак Обама, попередній президент Джордж Буш і їхні дружини прийшли разом. Цим знаком солідарності вони підкреслили єдність американського народу, коли йдеться про захист своєї країни і цінностей, на яких збудовані США.

Але дещо змінилося в американському суспільстві з часу терактів 2001-го року. Американці більше не почувають себе на 100% захищеними у власній країні. Барак Обама промовляв до людей під захистом куленепробивного скла. А навколо меморіалу посилені поліцейські патрулі забезпечували безпеку присутніх та мешканців міста. Причиною посилення заходів безпеки стало повідомлення ФБР про теракт, який терористи можливо готуються здійснити у ці дні. Досі цю інформацію не було ні підтверджено, ані спростовано. Тому навіть у понеділок озброєні поліцейські були у бойовій готовності у Вашингтоні та Нью-Йорку.

Експерт з питань безпеки Ричард Кларк вважає, що влада діє правильно, не відміняючи стан підвищеної готовності:

«Вони розуміють, що було б помилкою відміняти підвищений стан безпеки одразу. Влада поступово буде зменшувати кількість поліцейських на вулицях, але в той же час зовнішнє спостереження та розвідка працюватимуть на повну потужність».

Протягом вихідних ФБР затримало понад 300 людей, яких підозрювали у плануванні терактів. Втім, після ретельної перевірки усіх їх відпустили. Кількість дзвінків від громадян, які повідомляли про підозрілих людей, пакунки чи автомобілі, збільшилася на 30%. Втім лише кілька епізодів змусили правоохоронців дійсно похвилюватися. Два винищувачі Ф-16 були терміново підняті у повітря, коли на борту пасажирського літака, що прямував з Лос-Анджелеса у Нью-Йорк між пасажирами і стюардесою виникла суперечка, що спровокувала легку паніку в салоні. За допомогою винищувачів літак безпечно відвели від міста і посадили на аеродромі. Конфлікт виявився просто непорозумінням. У ці дні ще з кількох літаків надходили повідомлення про підозрілих пасажирів, втім при перевірці було виявлено, що жодної небезпеки для оточуючих вони не становили.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG