Спеціальні потреби

В Україні почало роботу суспільне телебачення


Чого Шевченко, Аласанія та Герасим'юк чекають від "Суспільного ТБ". Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:23 0:00

Чого Шевченко, Аласанія та Герасим'юк чекають від "Суспільного ТБ". Відео

Від сьогодні в Україні стартує телерадіомовник, незалежний від політиків і грошових мішків. Автори “суспільного” називають подію історичною і обіцяють, на місці старої кнопки УТ-1, появу українського “Бі-Бі-Сі”. «Суспільному телебаченню – так!» – сказав, підписуючи закон, президент Петро Порошенко і пожартував, що випускає джина із пляшки.

«Суспільне телерадіомовлення відрізняється від решти мовлення тим, що воно не токсичне. Ним не можна отруїтися. Ми ніколи не можемо бути впевнені в цьому щодо якогось іншого комерційного телеканалу. Весь комерційний сектор, який є в Україні, кожного року витрачає більше, ніж заробляє. За рахунок чого він існує? За рахунок того, що існує прихований корупційний, або політичний, або якийсь інший інтерес», сказав медіа-експерт Євген Глібовицький.

Ольга Герасим’юк з Нацради з питань телебачення і радіомовлення каже, що «суспільне» це унікальне телебачення, телебачення - для глядача:

«Це абсолютно нова сторінка в українському телебаченні, тому що це телебачення не для рейтингу, не для бізнесу, не для політиків. Це телебачення для глядача. В усіх країнах, зокрема і в США, є постійна проблема: як перемогти комерційні телеканали, як вистояти без реклами».

Автор законопроектів про суспільне мовлення Андрій Шевченко до нової ініціативи ставиться позитивно:

«Я дуже бажаю, щоб за зміною логотипу і за зміною позивних пройшли справжні глибинні зміни. Я дуже вірю, що присутність тут президента і прем’єр-міністра – це не ознака політичної конкуренції, а ознака державного пріоритету. Поки що я бачу величезний азарт і величезний ентузіазм і величезну волю зробити хороший, якісний продукт. Думаю, що є хороша база для початку. Далі будемо тримати кулаки».

Ентузіазм Андрія Шевченка поділяє голова НТКУ Зураб Аласанія:

«УТ-1 намагалися переробляти десятки разів. Мені абсолютно байдуже, хто і що робив до мене, і кому що не вдалося. В нас – вийде!».

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG