Спеціальні потреби

Країна заслужила ТБ для громади, а не олігархів чи влади - нардеп Шевченко


Закони про суспільне мовлення вже були, потрібні конкретні кроки - Шевченко. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:45 0:00

Закони про суспільне мовлення вже були, потрібні конкретні кроки - Шевченко. Відео

В Україні нарешті з’явиться суспільне мовлення. Увечері в четвер Верховна Рада ухвалила закон, дискусії довкола якого велися десятиріччями [з 1997 року]. Появу телеканалу, який би не залежав від влади та «грошових мішків» і подавав об’єктивну інформацію, експерти називають ключовою медіа-реформою в країні. І наголошують на тому, що з ухваленням закону зроблено тільки перший крок.

Говорить президент Центру суспільних медіа Андрій Шевченко:

«У нас уже й раніше ухвалювалися закони про суспільне мовлення. І це були не найгірші закони. Але самого суспільного мовлення у нас не було. Тому далі потрібні дуже практичні кроки: формування наглядової ради, призначення керівництва, гроші, фінансування і дуже якісна робота колективу. Навіть після Майдану, після всього, що пережила країна, це мало змінило наші ЗМІ. Центральні телеканали залишаються пропагандистською іграшкою в руках власників-олігархів. У нас досі немає телебачення, яке за будь-яких обставин працювало б не на олігархів, президента, прем’єр-міністра або якусь партію, а на громаду. Тому, дай Боже, щоб у нас було громадське мовлення, яке б за будь-яких обставин (вибори, перевибори, приватизація, реприватизація) буде розповідати те, що відбувається насправді. І на чорне буде казати “чорне”, на біле – “біле”. Країна цього заслужила».

Наталія Лігачова, шеф-редактор «Телекритики»:

«По-перше, ми вже зараз маємо гарну команду на НТКУ, яка, не чекаючи закону, багато робить для модернізації насамперед новинного мовлення. І дійсно, новини Першого національного зараз досить збалансовані, там дотримуються журналістських стандартів. З іншого боку, якщо нам дійсно вдасться створити потужного суспільного мовника, залучивши фінансові ресурси, які має дати держава, то ми змінимо весь інформаційний простір країни. Бо, якщо буде мовник, який працюватиме за демократичними стандартами, то це змусить і інших комерційних мовників дотримуватися цих стандартів.

Дивіться також : Фома з "Мандр" влаштував Майдан у Конгресі: приєднались сенатори, конгресмени

Фома з "Мандр" влаштував Майдан у Конгресі: приєднались сенатори, конгресмени. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:03 0:00

XS
SM
MD
LG