Спеціальні потреби

Сенат затвердив Джона Теффта на посаду посла США в Росії


Новий посол США у Москві : У Росії іде протистояння між націоналістами та модернізаторами
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:35 0:00

Новий посол США у Москві : У Росії іде протистояння між націоналістами та модернізаторами

Cенат Сполучених Штатів Америки затвердив запропоновану президентом Бараком Обамою кандидатуру Джона Теффта на посаду посла США в Росії.

Проте раніше один з сенаторів намагався заблокувати затвердження Теффта і низки кандидатів на інші дипломатичні посади.

Сенатор-республіканець від штату Вашингтон Майкл Ензі був незадоволений торішнім рішенням лідера більшості в Сенаті демократа Гаррі Ріда обмежити використання так званих «філібастерів». Філібастер - це тактика обструкції законопроектів парламентською меншістю шляхом затягування прийняття рішень за допомогою внесення величезної кількості поправок або довгих виступів.

Коли в четвер голова комітету Сенату з міжнародних відносин Роберт Менендес запропонував єдиним голосуванням затвердити відразу кілька дипломатів, Ензі виступив проти. Процедуру затвердження довелося перенести - і це в момент, коли сенатори готуються роз'їхатися на серпневі канікули.

Втім, незабаром кандидатура Джона Теффта таки була розглянута і затверджена. Ситуація з кандидатурами послів США у Туреччині, Гватемалі та ряді інших країн залишається неясною.

Теффт - дипломат з більш ніж 40-річним стажем. Він служив послом в Україні (2009-2013 роки), а також послом у Грузії (2005-2009 роки) та Литві (2000-2003 роки).

Експерти відзначають, що кандидатура Теффта, відомого своєю жорсткістю щодо російсько-американських розбіжностей, невипадкова: в період найбільш гострого протистояння двох країн м'якшого претендента Сенат би не схвалив.

Попередній посол США в Москві Майкл Макфол залишив цю посаду в лютому, незадовго до анексії Росією українського Криму.

XS
SM
MD
LG