Спеціальні потреби

Наступного року американці платитимуть більше податків


До Нового року залишилося всього більше тижня, а 160 мільйонів американців не знають, які саме податки їм доведеться платити з першого січня. У вівторок Палата представників не затвердила прийнятий Сенатом план продовження податкових пільг та допомоги безробітним. У середу більшість членів Конгресу роз’їхалися на різдвяні канікули. Президент Обама закликав республіканців у Палаті представників схвалити законопроект, прийнятий Сенатом у суботу. Ця версія передбачає продовжити на два місяці податкові пільги та допомогу з безробіття. Однак Палата представників вимагає продовжити пільги до кінця 2012-го року.

«Ми виступаємо проти цього законопроекту, оскільки продовження пільг на два місяці лише створить невпевненість на ринку праці у США в час, коли мільйони американців сидять без роботи. Тому ми хочемо формально ще раз зібратися разом і узгодити всі розбіжності у двох версіях цього законопроекту», – заявив спікер Джон Бейнер.

Якщо законодавці не досягнуть компромісу, американці відчують це на своїх гаманцях вже з першого січня. 160 мільйонів людей платитимуть податків на 20 доларів в тиждень більше. Оплата лікарям за обслуговування пацієнтів державної медичної системи буде скорочена на 27%. Понад два з половиною мільйони людей, які довший час не мають роботи, перестануть отримувати державну допомогу з безробіття.

Втім, останні показники ринку праці вселяють певний оптимізм. У листопаді майже кожен штат побачив зменшення безробіття. Загалом, починаючи з липня, в країні кожного місяця було створено понад 100 тисяч нових робочих місць. Деякі штати демонструють разюче покрашення. Наприклад рівень безробіття у Північній Дакоті становить лише 3,5%, що значно нижче загальнонаціонального показника у 8,6%.

Втім, попри ці позитивні показники, фінансове становище мільйонів безробітних погіршитися, якщо законодавці так і не зможуть розрубати гордіїв вузол. Президент Обама сказав, що не поїде у свою відпустку на Гаваї, якщо законодавці не досягнуть згоди.

Конгрес США має лише чотири дні, аби не зруйнувати різдвяних планів президента і не затьмарити святковий настрій мільйонів американців.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG