Спеціальні потреби

Підтримувані міжнародною коаліцією сили повідомляють про звільнення міста Ракка


Солдати Сирійських демократичних сил у місті Ракка
Солдати Сирійських демократичних сил у місті Ракка

Очолена Сполученими Штатами коаліція, яка бореться проти «Ісламської держави» в Сирії та Іраку, повідомила, що 95% міста Ракка знаходиться вже під її контролем. День раніше підтримувані США Сирійські демократичні сили проголосили перемогу над екстремістами після кількох місяців боїв.

Представник коаліційних сил полковник Раян Діллон заявив, що в останніх районах міста продовжуються очищувальні операції.

Представник Сирійських демократичних сил, до складу яких входять курдські та арабські формування, заявив у вівторок, що бої за Ракку закінчилися і тепер їх бійці перевіряють, чи в місті залишилися деякі екстремісти і міни. Офіційне проголошення перемоги, як передбачається, відбудеться після того, як закінчиться цей процес.

Ракка офіційно була столицею «Ісламської держави», коли у 2014 році вона проголосила стверення халіфату на великих просторах Сирії та Іраку.

Наступальна операція з метою витіснити екстремістів з міста розпочалася у червні при підтримці коаліційних повітряних сил.

Ісламська держава все ще контролює район міста Дейр ез-Зор і територію на південь у долині річки Євфрат.

Хоча Сирійські демократичні сили звільнили від «Ісламської держави» місто Ракка, гуманітарна ситуація в районі продовжує погіршуватися. Про це повідомила керівник благодійної органіщації Save the Children Соня Хуш.

Приблизно 270 тисячам людей, які втекли з міста Ракка і тепер перебувають у перенаселених таборах для біженців, необхідне продовольство, чиста вона і медикаменти.

Дивіться також: Сирійське місто Ракка звільнене від екстремістів «Ісламської держави»

Сирійське місто Ракка звільнене від екстремістів «Ісламської держави». Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:37 0:00

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG