Спеціальні потреби

ООН: сирійські війська понад двадцять разів застосували хімічну зброю


Голосування в Раді Безпеки ООН у справі сирійської хімічної зброї
Голосування в Раді Безпеки ООН у справі сирійської хімічної зброї

Голова Організації із заборони хімічної зброї Ахмет Узюмджю заявив, що сирійські війська застосували отруйний газ у березні під час атаки на контрольоване опозиційними силами місто за п’ять днів до того, як таку ж зброю застосовано проти міста Хан-Шейхун, що викликало реакцію з боку американських збройних сил.

Ахмет Узюмджю заявив французькому агентству новин, що тести, проведені експертами організації, вказали на те, що зарин був використаний 30 березня під час атаки на місто Латаміна, що в північному районі Сирії. За його словами, згідно з повідомленнями, 50 людей були уражені, але що, за всіма ознаками, ніхто не помер.

Як раніше вважалося, атака на Хан-Шейхун 4 квітня, в результаті якої загинули щонайменше 83 особи, була першим випадком застосування зарину в Сирії від 2013 року, коли біля Дамаска загинули сотні людей.

Після атаки на Хан-Шейхун американські літаки знищили базу сирійських ВПС, з якої проведено атаку.

Сирійський уряд заперечив причетність до атак і заявив, що він уже не зберігає хімічної зброї після того, як знищив її запаси, відповідно до угоди з 2013 року.

Однак завершене минулогшо місяця розслідування ООН у справі воєнних злочинів вказує, що сирійські війська вжили хімічну зброю понад двадцять разів, включно з атакою на Хан-Шейхун.

Дивіться також: Курт Волкер: "Загальна мета – це відновлення суверенітету України"

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG