Спеціальні потреби

Президент Венесуели відвідує Сирію


Президент Сирії Башар аль-Ассад і президент Венесуели Уго Чавес.
Президент Сирії Башар аль-Ассад і президент Венесуели Уго Чавес.

VOA Ukraine Ukrainian «Голос Америки» «Українська служба» Україна Венесуела Чавес Близький Схід Сирія Іран Росія Україна Білорусь Португалія Лівія

Президент Венесуели Уго Чавес відвідує Сирію і зустрівся із президентом Башаром аль-Ассадом у рамках свого турне країнами Близького Сходу. Ціль його подорожі зміцнити зв’язки з країнами-союзниках у боротьбі з «американським імперіалізмом», як він це називає.

Дещо раніше президент Чавес відвідав Тегеран, де він і президент Махмуд Ахмадінеджад поклялися встановити «новий світовий порядок» і усунути західне домінування у глобальних справах.

Венесуельський лідер шукає такої ж як в Ірані підтримки у Сирії, на яку накладені американські санкції через те, що Держдепартамент США вважає цю країну спонсором тероризму. Сполучені Штати також звинувачують Сирію у таємній ядерній діяльності, що Дамаск заперечує.

Наприкінці свого дводенного візиту до Ірану Уго Чавес засудив воєнні погрози в сторону Ірану викликані контроверсійною ядерною програмою Тегерану.

Президент Венесуели підписав з урядом Ірану 11 домовленостей пов’язаних, зокрема, з нафтовою, газовою, текстильною галузами промисловості, а також щодо спільної торгівлі.

Перед зустріччю з президентом Сирії та іншими зупинками на Близькому Сході, президент Чавес відвідав Україну, Білорусь і Росію. Він повинен ще нанести візит до Лівії і Португалії.

XS
SM
MD
LG