Спеціальні потреби

У Сирії продовжуються антиурядові протести


Демонстрація на підтримку уряду в Дамаску
Демонстрація на підтримку уряду в Дамаску

У п’ятницю в Сирії відбулися нові протести, незважаючи на те, що день раніше уряд повідомив про ряд реформ, які мали б задовольнити вимоги протестувальників. Антиурядові мітинги проти правлячої партії відбулися після п’ятничних молитовних зібрань у трьох сирійських містах, включно із столичним Дамаском.

Інформаційне агентство Ассошіейтед Пресс повідомило, що до п’яти тисяч людей зібралося в місті Дараа, епіцентрі поточних протестів.

Мітинги опозиції є найсерйознішою загрозою 11-річному правлінню президента Башара Асада і довготривалим політичним впливам його родини.

Урядові реформи, про які Асад повідомив у четвер, включають створення комісії для вивчення можливості скасування закону про надзвичайний стан. Державне агентство новин Сирії САНА повідомило, що комісія закінчить працю до 25 квітня.

Скасування закону про надзвичайний стан є головною вимогою демонстрантів, які вже кілька тижнів влаштовують антиурядові протести.

САНА також повідомила, що Асад запропонував створення комісії для вивчення смертельних випадків серед цивільних і військових у містах Дараа і Латакія , які протягом останніх двох тижнів були центрами діяльності опозиції.

Правозахисна організація Вахта прав людини повідомила, що, за приблизними оцінками, з часу, коли в Сирії почалися протести, там загинула щонайменше 61 людина.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG