Спеціальні потреби

Спецслужба Швеції: вибухи у Стокгольмі – акт тероризму


Вибух у Стокгольмі
Вибух у Стокгольмі

Прем’єр-міністр Швеції Фредрік Райнфельдт назвав вибухи, які сталися у суботу ввечері у торговельній дільниці Стокгольма, «неприйнятними актами» оскільки, за його словами, «Швеція є відкритим суспільством».

Шведська поліція розслідує вибухи, у результаті яких загинув підозрюваний бомбіст і двоє людей було легко поранено, як акт тероризму.

Виступаючи на прес-конференції у неділю, речник спецслужби Швеції Андерс Торнберґ сказав кореспондентам, що він поки що не готовий окреслити інцидент як самовбивчу атаку, проте за його словами, «Якщо це дійсно самогубний напад, то це нове явище для Швеції».

Міністр закордонних справ Швеції Карль Більдт схарактеризував вибухи як «дуже тривожну спробу вчинити тератаку».

Перший вибух стався в автомобілі біля метушливої торговельної вулиці. Відтак на тій самій вулиці стався другий вибух, у результаті якого загинув підозрюваний бомбіст.

Шведське інформаційне агентство TT повідомило, що за 10 хвилин до вибухів, до редакції електронною поштою надійшов лист арабською та шведською мовами із погрозами про «акти».

У повідомленні зазначається, що попередження також відправлено до спецслужби Швеції із погрозами, пов’язаними із присутністю шведських військовослужбовців в Афганістані та публікацією у 2007 році карикатур на пророка Магомета шведського художника Ларса Вілкса.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG