Спеціальні потреби

Білоруська письменниця Світлана Алексієвич закликає Лукашенка «піти, поки не пізно»


Світлана Алексієвич, лауреат Нобелівської премії 2015 року в галузі літератури, заявила, що білоруська «влада оголосила війну своєму народові», і поклала на президента Олександра Лукашенка відповідальність за жорстокі дії білоруської поліції.

Я просто закохалася у свій народ за останні кілька тижнів... Раніше у мене було певне розчарування - тепер ні.
Світлана Алексієвич

В інтерв’ю Білоруській службі Радіо Свобода письменниця сказала, що білоруси «абсолютно впевнені» у тому, що президент Олександр Лукашенко програв вибори Світлані Тихановській, хоча Центральна виборча комісія оголосила його переможцем.

«Йди, поки не пізно, поки ти не вкинув народ в жахливу безодню, в безодню громадянської війни! Йди геть! Ніхто не хоче Майдану, ніхто не хоче крові, лише ти хочеш влади. І це твоє бажання влади вимагає крові», - звернулася вона безпосередньо до білоруського керівника.

Найбільше Світлана Алексієвич говорила про своє обурення жорстокістю поліції стосовно мирних демонстрантів.

«Тут майже нелюдська сатанинська лють, з якою у нас діє ОМОН (поліція спеціального призначення). Мені дуже важко повірити, що це білоруський ОМОН. Мені здається, що білоруські хлопці не могли б так бити своїх мам і сестер», - сказала Алексієвич, коментуючи чутки, що в Білорусі задіяні російські сили.

Алексієвич у розмові неодноразово наголошувала на миролюбності білорусів, але зауважила, що суспільство радикалізується.

«Я їм вдячна за те, що вони зберегли нашу гідність. Я просто закохалася у свій народ за останні кілька тижнів. Це зовсім інші люди, в цих людях зовсім інша сила. Раніше у мене було певне розчарування - тепер ні», - сказала вона.

Письменниця закликала білорусів організовуватися і висловила думку, що Світлана Тихановська «зробила, що могла...Тепер вже хай чоловіки вийдуть на перший план».

Світлана Алексієвич сказала, що буде «допомагати усіма силами», але заперечила можливість своєї участі у політичних процесах у Білорусі, пославшись на свою хворобу і заявивши, що їй бракує «фізичних і моральних сил».

Дивіться також: Що показали білоруські вибори, і яка подальша доля Лукашенка? – дискусія в Атлантичній раді США

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG