Спеціальні потреби

Про перемогу заявляють у штабі Трампа - Верховний суд США відмовився зупинити будівництво стіни, яку критики називають "ксенофобською"


На цьому наполягали дві громадські організації

Верховний суд США відхилив позов двох громадських організацій, які домагалися скасування будівництва захисної стіни вздовж кордону з Мексикою, яку обіцяв побудувати президент Дональд Трамп.

Суд п'ятьма голосами проти чотирьох відхилив вимогу двох громадських організацій - Sierra Club і Коаліції південних прикордонних міст. Вони вимагали, щоб до закінчення судових розгляди будівництво стіни було призупинено, а справа вважалася спірною. Голосування пройшло за «ідеологічною лінією»: п'ять суддів-консерваторів проти чотирьох суддів-лібералів.

Велика перемога у Верховному суді сьогодні! Спроба лівих зірвати будівництво стін на кордоні провалилась
Ендрю Кларк з виборчої кампанії Трампа

Рішення Верховного суду із захватом зустріли у колі прихильників президента США.

"Збудуй цю стіну", - твітує відоме гасло виборчої кампанії Трампа 2016-го року Кімберлі Гілфойл, радниця кампанії Трампа.

"Велика перемога у Верховному суді сьогодні! Спроба лівих зірвати будівництво стін на кордоні провалилась", - пише Ендрю Кларк з виборчої кампанії Трампа.

"Перемога у правовому полі", - твітує оглядач каналу Fox News, прихильник Трампа, Лу Доббс.

Перемогою президента називають рішення і численні ЗМІ.

Між тим у громадській організації Sierra Club, чия вимога розглядалась Верховним судом, заявили, що їх організація "ніколи не припинить боротись проти цього провального проекту".

У впливовій громадській організації "Американський союз захисту громадянських прав" заявили, що будуть надалі добиватись "усунення кожної милі цієї незаконної стіни"

У впливовій громадській організації "Американський союз захисту громадянських прав" заявили, що рішення Верховного суду не є вирішальним для майбутнього стіни і організація буде добиватись "усунення кожної милі цієї незаконної стіни".

"Боротьба триває. Адміністрація визнала, що стіна може бути розібрана, якщо ми зрештою перемоожемо, і ми примусимо їх відповісти за їхні слова та будемо добиватись усунення кожної милі цієї незаконної стіни. Кожен суд нижчої інстанції, який розглядав це питання, постановив, що прикордонна стіна Трампа була протизаконною, і тимчасове рішення Верховного суду не вирішує цю справу. Ми незабаром знову постанемо перед Верховним судом, щоб зупинити ксенофобську прикордонну стіну Трампа назавжди", - твітує організація.

У липні минулого року суд схвалив виділення коштів на будівництво стіни, задовольнивши екстрений запит адміністрації Трампа. Після цього адміністрація направляла кошти на будівництво загород, доріг і освітлення вздовж кордону, які вважаються коридорами контрабанди наркотиків, йдеться в судових документах.

Стіна будується і падає кількість незаконних перетинів кордону
Президент США

Нині будівництво стіни фінансується за рахунок 2,5 млрд доларів, виділених Конгресом Пентагону на інші програми.

Трамп наполягає, що метою зведення стіни на кордоні із Мексикою є перешкоджання трафіку наркотиків, нелегальній міграції тощо. Критики проекту будівництва стіни заявляють, що вона неефективна, а ідея її зведення буцімто мотивована упередженням щодо мексиканців та ін.

"Стіна будується і падає кількість незаконних перетинів кордону. Минулого тижня ми побудували понад 10 миль стіни на південному кордоні. Тепер маємо 256 миль нової стіни і до кінця серпня маємо отримати 300 миль!", - твітував президент США у липні.

Дивіться також: У Вашингтоні, після місяців заборони, відкрили зоопарк

У Вашингтоні, після місяців заборони, відкрили зоопарк. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:27 0:00

XS
SM
MD
LG