Спеціальні потреби

Провал місії суперкомітету розчарував американців


Робота суперкомітету обернулася суперпровалом. Республіканці відмовилися від пропозиції демократів щодо введення нових податків, а демократи не погодилися з ідеєю республіканців скоротити соціальні виплати. У результаті – спільна заява щодо неможливості досягти згоди щодо шляхів зменшення дефіциту державного бюджету щонайменше на один трильйон двісті мільярдів доларів.

Тепер, згідно з попередніми умовами, у 2013-му році у дію мають вступити автоматичні скорочення фінансування оборонного бюджету та соціальних програм у рівних пропорціях.

Негайно після оголошення про провал місії, президент Барак Обама виступив із власною заявою, пообіцявши накласти вето на будь-які спроби пом’якшити ці наслідки:

«Єдиний шлях уникнути цих скорочень, це – якщо Конгрес повернеться до роботи та запропонує збалансований план зменшення дефіциту державного бюджету щонайменше на один трильйон двісті мільярдів доларів. Ось саме це вони мусять робити».

До останнього моменту залишалася надія, що суперкомітет запропонує та схвалить план. Адже для його прийняття потрібно було лише сім голосів з дванадцяти. Якщо б єдиний демократ чи республіканець погодився б з пропозиціями іншої сторони, то завдання суперкомітету було б виконане.

«Проблема така сама, яку ми мали протягом останніх кількох місяців, – існує фундаментальна різниця в підходах між республіканцями та демократами, між консерваторами та лібералами, щодо того, хто мусить платити», – пояснює політичний аналітик Стюарт Ротенберг.

Досягненню компромісу заважає наближення виборів, каже Ротенберг:

«Якщо республіканці проголосують за збільшення податків, це дуже розлютіть їх консервативне крило. Вони їх просто розіпнуть. А якщо демократи погодяться на значні скорочення пенсійних та медичних програм, то крик підніме ліберальне крило Демократичної партії».

Еліс Рівлін, сьогодні – старший науковий співробітник Інституту Брукінгса, а до недавнього часу співголова президентської комісії зі зменшення боргу, каже, що суперкомітет не скористався чудовою можливістю почати вирішувати величезну проблему:

«Що вони моли зробити і на що вони мали повноваження – це збалансувати федеральний бюджет. Я думаю, що наслідки їхнього провалу будуть дуже серйозними».

Неможливість парламентарів дійти згоди непокоїть американців та підриває довіру до влади країни.

«Більшість американців дивляться на Конгрес та кажуть: «Розберіться між собою». Це не є неможливим завданням. Все що вам треба, це – облишити ідеологічні переконання, яких ви дотримуєтесь вже десятиліття», – говорить старший економіст центристської Коаліції «Конкорд» Даян Роджерс.

Згідно з останнім опитуванням, лише 9% американців довірять Конгресу – найнижчий показник за усю історію законодавчого органа. Також опитування показують, що лише 25% американців сподівалися, що робота суперкомітету завершиться успіхом. Поразки влади обертаються розчаруванням американців політичною системою країни загалом.

«Ми голосуємо за деяких людей, але коли вони потрапляють у Вашингтон, то стають рабами бюрократичної машини», – каже американець на ім’я Тім.

У той час як одні американці висловлюють своє розчарування тим, що приєднуються до громадських рухів, зокрема руху «Захопимо Волл-стріт», інші кажуть, що вони припинили слідкувати за розвитком політичних подій та голосувати на виборах.

Відео - найголовніше

Чотири уроки війни. Думки західних аналітиків. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:20 0:00
XS
SM
MD
LG